Reklamı Geç
Sosyal Medyamız
Diyarbakır
DOLAR18.6452
EURO19.6508
ALTIN1077.0
Fatma Su

Fatma Su

Mail: [email protected]

Engelleme!

Engelleme!

Fatma Su // Balıkesir
Haberdiyarbakir.Org
// Head Writer 
haberdiyarbakir.org@msn.com

"Çok Gülen Çok Ağlar." Bu cümleyi ilk duyduğumda kendimde şunu fark ettim; Ne zaman fazla gülsem o gün beni ağlatacak veya üzecek bir şeyler oluyor mutlaka. Sırf bu cümle aklıma geliyor diye gülüşlerimi sınırlandırdım ben. Ardından ağlamak istemedim. Bir baktım ki baya baya gülmeyi bırakmışım. Derken gülmeyi unutmuşum. Ama hala iki güne bir üzülebiliyor ağlayabiliyorum. Oysa ki gülmüyordum artık eskisi gibi. Üzüntülerimin de son bulması gerekmez miydi? Hani "çok gülen çok ağlardı"? Ben gülmeden de günlerce ağlayabildim. Bu bana reva mı? Hem gülmeyeceğim hem de sabahlara dek ağlayacağım öyle mi?

Madem ki hiç gülmediğim, suratsız gezdiğim dönemlerde dahi mutsuz oldum, üzüldüm, ağladım o halde gülmenin hiç bir yan etkisi yokmuş. Bunun üzerine engellemeyi kaldırdım hayatımdan. Kahkaha atılması gereken yerde kahkaha atacak, ağlanması gereken yerde ağlayacaktım. Utanmayacaktım hiçbir duygumdan da tepkimden de. Bazen gülebilmeli bazen ağlayabilmeli insan. Ağlamamak için gülmeyi engellememeli. İki duygunun da vücudumuza olumlu etkileri var. Ağlamaktan korkmamalı. Kahkaha atılacak hiç bir ortamı kaçırmıyorum artık hatta daha çok tercih ediyorum. Kendimi gülümserken görmek beni mutlu ediyor. Gülümsemek gün içerisinde oluşan stresi azaltıyor. Gülümserken insanlarla daha pozitif ve samimi bağlar kurulur. Bunu fark etmek çok zamanımı almış olsa da buna değdi.

Bundan sonra ki tüm gülüşlerimiz bu güne kadar kendimizi engelleyip surat asmalarımıza gelsin. 20.02.2021istanbul Not1: Bu yazıyı yazdıktan hemen sonra Youtube'den şarkı dinlemek istedim. Karşıma ilk çıkan Sezen Aksu'nun "Farkındayım" şarkısı oldu. Şarkının sözleri "Ne yapsan olmuyor gözüm, terk etmiyor bizi hüzün" diye başladı. Bu yazıyı sonlandırır sonlandırmaz bu şarkıya denk gelmemde bir hikmet aradım. Sezen'in de dediği gibi hüzünlerin sonu olmuyor. Hatta biri diğerini takip ediyor. Önemli olan onları nasıl karşılayıp uğurladığımızdır. Not2: Şarkıyı sonuna kadar dinleyip kapattıktan sonra Instagramın keşfet bölümünü açtım. Açar açmaz karşıma çıkan ilk paylaşım "Üzüntü ve mutluluk arasında ki farklar" yazısı oldu. Kime ait olduğunu bilmediğim bu yazı bir sayfa tarafından paylaşılmıştı. Yazıma eklemem gerektiği hissine kapıldım.

"Herşey Zıttı İle Var Olur. Bu Evrenin Bir Kuralı Dualitedir Yani Zıtlıkların Birliği Veya Birlikte Var Oluşu. Hayata Bu Gözle Baktığın Zaman Kötünün De Bir Görevi Olduğunu Ve İyinin Parlamasını Sağladığını Görürsün. Peki Ya Üzüntü Ve Mutluluk? Üzüntü: Derinlere İndirir. Mutluluk: Yükseklere Çıkarır. Üzüntü: Köklerini Oluşturur. Mutluluk: Gökyüzüne Uzanan Dalların Olur. Üzüntü: Karanlığın Dersleriyle Gelir. Mutluluk: Aydınlığın Güzelliğiyle Parlatır. (Alıntı) Yazdığım yazıda gülmek ile üzülmenin dengesinden bahseder bahsetmez bu yazıyı okumamın bir mesaj içerdiğini düşündüm. Bu tür tevafuklar güzel kapılar aralar. Güzel yollardan yürütür.. İyi yolculuklar :)

Sosyal Medyamız

Yorum Yazın

Sosyal Medyamız
Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar