Vali Karaloğlu Fide Üretim Sahalarını Gezdi 

Vali Karaloğlu Fide Üretim Sahalarını Gezdi

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, fide üretim sahalarında incelemelerde bulundu.
Bu haber 2018-10-17 10:10:34 eklenmiş ve 131 kez görüntülenmiştir.

Haber Ali Şeran / Antalya 


Vali Münir Karaloğlu, Güney Agripark Tarımsal Araştırmalar Ve Grow Fide Üretim Ve Ticaret Şirketlerini Ziyaret Etti. Kurum Yetkililerinden Çalışmalar Hakkında Bilgi Alan Vali Karaloğlu Laboratuvar Ve Fide Üretim Seralarını Gezerek, İncelemelerde Bulundu.Şirket Yetkililerinden, Doku Kültürü Ürünler Hakkında Bilgi Alan Vali Münir Karaloğlu, 10 Milyon Bitki Kapasitesine Sahip, Türkiye’de İlk Defa DNA Analizi Yapılan Ve Sertifikalı Fidanlarla Kalite Güvencesi Altına Alınan, Doku Kültürü Üretim Laboratuvarlarını Gezdi. Vali Karaloğlu, Antalya'da Doku Kültürü, Fidan Ve Fide Üzerine Yaptığı Çalışmalarla Adını Duyuran, Rito Tohumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hasan Ünal’dan Kurumun İş Ve İşleyişi Hakkında Bilgi Aldı.

 

Aşılı Fide Üretiminde Türkiye’nin Öncü Kuruluşlarından Olduklarını Vurgulayan Dr. Hasan Ünal,100.000 M²’Lik Alana Kurulmuş, Yıllık Üretim Kapasitesi Yaklaşık 100 Milyon Fideye Ulaşan, Grow Fide’ninher Çeşit Sebze Ve Mevsimlik Çiçek Fidesi Ürettiğinibelirterek, Son Teknolojiye Sahip Üretim Sahalarından Elde Ettikleri Ürünlerin,Bazı Avrupa Ve Ortadoğu Ülkelerine De İhraç Ettiklerini İfade Etti.

 

Ziyarette, Yüksel Tohumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yüksel, Yüksel Tohumculuk İle Türkiye Ve Dünyada Tohumculuk Sektörü Üzerine Sunum Yaptı. 30 Yılı Aşkındır Tohumculuk Sektöründe Faaliyet Gösterdiklerini Belirten Mehmet Yüksel, 2600 Dekar Arazilerinin 1100 Dekarında Modern Islah Ve Üretim Seraları Bulunduğunu İfade Etti. İkisi Yurtdışında Olmak Üzere 7 Araştırma Ve Üretim İstasyonuyla Çalışmalarına Devam Ettiklerinin Belirten Mehmet Yüksel, 300'den Fazla Tescilli Ürünle 70'e Yakın Ülkeye İhracat Yaptıklarını Kaydetti.

 

Onlarca Sebze Ve Meyve Çeşidi Üzerinde Ar-Ge Çalışması Yaptıklarını Anlatan Mehmet Yüksel, Türkiye'deki Toplam Hibrit Sebze Tohum Pazarının Yüzde 30'unu Ve Türkiye'deki Serbest Tohum Pazarının Yüzde 75'ini Karşıladıklarını Anlattı. Yetkililerin Sunumunun Ardından Vali Münir Karaloğlu, Şirketlerin Laboratuvar Ve Fide Üretim Seralarını Gezdi. Kaynak Antalya Valiliği Basın Bürosu


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

Haberdiyarbakir.Org Diyarbakır'ın İlk Haber Ajansı
© Copyright 2013 HABERDİYARBAKİR.ORG. Tüm hakları saklıdır. Bu site Teknomusti SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA