Azra Bebek Toplanan Yardımlarla Hayata Tutundu 

Azra Bebek Toplanan Yardımlarla Hayata Tutundu

(Haber Ali Şeran / Antalya ) Azra Bebek Toplanan Yardımlarla Hayata Tutundu.Antalya’da Yaşayan Mehmet-Derya Cunduz Çiftinin Tay-Sachshastası Minik Kızları Azra İçin Toplanan Yardımlar Ailesine Teslim Edildi.
Bu haber 2018-11-02 22:23:48 eklenmiş ve 221 kez görüntülenmiştir.

 

Azra Bebek Toplanan Yardımlarla Hayata Tutundu.Antalya’da Yaşayan Mehmet-Derya Cunduz Çiftinin Tay-Sachshastası Minik Kızları Azra İçin Toplanan Yardımlar Ailesine Teslim Edildi. Minik Azra Artık Daha Rahat Nefes Alacak.Milyonda Bir Görülen Ve Tedavisi Bulunmayan Tay-Sachs (Enzim Eksikliği) Hastalığı Teşhisi Konulan Azra Bebek İçin Antalya Valiliği Öncülüğünde Başlatılan Yardım Kampanyası Ailenin Yüzünü Güldürdü. Minik Azra İçin Toplanan Paralarla Bebeğin Tüm Sağlık Giderleri Karşılandı Ve Azra Bebek İçin Yardım Kampanyasıyla Alınan Sağlık Malzemeleri İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür Tarafından Ailesine Teslim Edildi.

 

Enzim Eksikliğinden Ortaya Çıkan 'Tay-Sachs' Hastası Azra Cunduz'un Sürekli Arızalanan Ve Eskiyen Solunum Cihazının Yenilenmesi İçin Antalya Valiliği Öncülüğünde Başlatılan Yardım Kampanyası Sonuç Getirdi. Haberin Basında Yer Almasının Ardından Vatandaşlar Kenetlendi Ve Arzu’nun İhtiyaçlarını Karşılayacak Miktar Toplandı.Yaklaşık 1 Buçuk Ay Önce Ailesi Azra'nın Yenilenmesi Gereken Solunum Cihazını Ve Hayati Önem Taşıyan İhtiyaçlarını Karşılamak Amacıyla, Antalya Valiliği'nden Yardım Toplayabilmek İçin Destek İstedi. Antalya Valiliği Tarafından Banka Hesabı Açılarak Yardım Çağrısında Bulunuldu. Başlatılan Kampanyada Yardımseverlerin Gösterdiği Yoğun Destekle 24 Saat İçerisinde Azra’nın Tüm İhtiyaçları Karşılayacak Miktar Toplandı Ve Açılan Hesap Donduruldu.

 

İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülürbugün Aileye Yardım Kampanyasıyla Alınan Tıbbi Malzemeleri Teslim Etti.Medikal Malzemeleri Teslim Ettik.Aileyi Ziyaretinde Yardım Kampanyası Ve Arzu’nun İhtiyaçları Konusunda Açıklamada Bulunan Dr. Hülür, “Mehmet Bey, Derya Hanımve Arza Bebeğimizi Ziyaret Ederek Totalde 22 Bin 740 Lira Kadar Tutan Medikal Malzemeleri Yerinde Teslimini Yapmış Bulunuyoruz.  Ayrıca Bu Yardımın Dışında Sosyal İhtiyaçlarını Karşılamaları Açısından Bir Miktar Daha Valiliğimiz Kanalıyla Aileye Yardım Ulaştıracağız” Dedi.

 

Devletimiz Her Türlü Desteğiyle Yanınızda.Azra Bebeğin İhtiyaçlarını Temin Ettikleri Medikal Firmasının Da Yaptığı İndirimlerle Birlikte Hem Aileye Hemşire Desteği Hem De Biyomedikal Desteği De Verdiğine Değinen Dr. Hülür, “Sağlık Bakanlığı’nın Faaliyet Merkeziyle İlgili Aileye Bilgi Verdik. Zaten Azra Bebeğe Evde Sağlık Hizmeti De Veriyoruz. Şu Anda Hemşiremiz Eğitim Araştırma Hastanesinden Gelerek Bebeğimizin Kanını Alıyor. Düzenli Olarak Kan Alınması Evde Yapılıyor. Azra Bebek İçin Laboratuvar Hizmeti Ayağına Kadar Getirilmiş Oldu. Rabbim Şifalar Versin. Devletimiz Her Türlü Desteğiyle Azra Bebek İle Anne Ve Babasının Yanında. Sosyal Güvenliğimizle, Sağlık Bakanlığı’mızla Ve Valiliğimizle Elimizden Geleni Yapıyoruz. Acil Şifalar Diliyoruz” Diyerek Azra Bebek İçin Yapılan Çalışmalar Hakkında Açıklamada Bulundu.

 

Anne Ve Babası Çok Mutlu Oldu.Azra Bebeğin Annesi Olan Derya Cunduz İse Yaptığı Açıklamada “Azra İçin Başlatmış Olduğumuz Valilik Kampanyasında İhtiyacı Olan Medikal Malzemelerimiz Şükürler Olsun Ki Bugün Geldi. Destek Olan Herkese; Tüm Türk Halkına, Valiliğimize, Sağlık Bakanlığımıza Çok Çok Teşekkür Ediyorum. Şu An Tüm Cihazları Tamamlanmış Durumda. İnşallah Bundan Sonra Daha Rahat Nefes Alacak. Her Şey İçin Çok Teşekkür Ediyoruz” İfadelerini Kullandı. Kaynak Antalya Valiliği Basın Bürosu

 


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

Haberdiyarbakir.Org Diyarbakır'ın İlk Haber Ajansı
© Copyright 2013 HABERDİYARBAKİR.ORG. Tüm hakları saklıdır. Bu site Teknomusti SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA