Fatih Gemisi Alanya-1’de Sondaja Başlıyor 

Fatih Gemisi Alanya-1’de Sondaja Başlıyor

(Haber Ali Şeran / Antalya) Vali Münir Karaloğlu, Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez İle Fatih Gemisi'nin Akdeniz'de Sondaj Çalışmalarına Başlama Törenine Katıldı.Dünyadaki En İyi 16 Gemi Arasında İlk 5'e Giren Gemiyi İnceleyip Gemi Personelinden Bilgi Alan Vali Karaloğlu Ve Bakan Dönmez.
Bu haber 2018-10-31 15:36:47 eklenmiş ve 204 kez görüntülenmiştir.

Vali Münir Karaloğlu, Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez İle Fatih Gemisi'nin Akdeniz'de Sondaj Çalışmalarına Başlama Törenine Katıldı.Dünyadaki En İyi 16 Gemi Arasında İlk 5'e Giren Gemiyi İnceleyip Gemi Personelinden Bilgi Alan Vali Karaloğlu Ve Bakan Dönmez Basın Mensuplarına Çalışmalar Hakkında Açıklamalarda Bulundu. İlk Defa Kendi Gemimizle Derin Deniz Sondajı Yapılacak Antalya Ve Alanya Arasında Kıyıdan 60 Mil Uzaklıkta 5 Bin 500 Metre Olan Alanya-1 Kuyusunda Petrol Ve Doğalgaz Arayacak Olan Fatih Gemisi Bugün Sondaj Çalışmalarına Başladı.  Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Fatih’te Yaptığı İncelemenin Ardından, “Yaklaşık 50 Yıllık Deniz Sondajcılığımızda, Uzun Zamandır Emek Harcadığımız Enerjide Yerlileşme Hamlesinin En Büyük Adımını Atarak İlk Defa Kendi Gemimizle Derin Deniz Sondajını Başlatıyoruz” Dedi.

 

Üst Düzey Teknolojiye Sahip Barbaros Hayrettin Paşa Gemisiyle 5-6 Yıldır Devam Eden Sismik Araştırmaların Konunun Uzmanları Tarafından Analiz Edildiğini Dile Getiren Bakan Dönmez, “Antalya’dan Yaklaşık 100, Alanya’dan Yaklaşık 65 Kilometre Mesafede Lokasyonu Tespit Ettiler. Adını Alanya-1 Kuyusu Adı Verildi. İnşallah Yarın (Bugün) Bahsedilen Yerde Başlamış Olacak” Diye Konuştu. Geminin Oldukça Heybetli Bir Yapıya Sahip Olduğunu Söyleyen Dönmez, “Fatih, 6. Nesil Dediğimiz Üst Düzey Teknolojiye Sahip Bir Gemi. Yaklaşık 12 Bin Metre Derinlikte Yani Çok Yüksek Basınç Altında Dahi Deniz Sondajı Yapabilme Kabiliyetine Sahip, Çift Kuleli Tasarımıyla Hem Asıl Hem Yardımcı İşlerin Aynı Anda Yapılma İmkanı Sunuyor. Her İki Kule De Sondaj Ekipmanlarıyla Donatıldı. Fatih, Aktif Konumlandırma Sistemi Sayesinde 6 Metre Yükseklikteki Dalga Boyunda Bile Sabit Kalarak Operasyonlarını Sürdürebilme Özelliğine Sahip” Dedi.

 

Hayırlı Uğurlu Olsun Vali Münir Karlaoğlu İse Çalışmaların Ülkemiz Adına Hayırlı Olmasını Dileyerek “İnşallah Fatih Gemimiz İlk Sondaj Yaptığı Noktadan Hedefi Bulur. Ülkemize Milli Enerji Alanında Büyük Katkılar Sunar. Gemi Personelimize Çalışmalarında Başarılar Diliyorum” Dedi.Fatih Gemisi Sondaj Çalışmalarına Başlama Töreninin Ardından “Bugün İlk Sondaj İçin Alanya-1 Noktasına Hareket Etti. Kaynak Antalya Valiliği Basın Bürosu

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer TEKNOLOJİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

Haberdiyarbakir.Org Diyarbakır'ın İlk Haber Ajansı
© Copyright 2013 HABERDİYARBAKİR.ORG. Tüm hakları saklıdır. Bu site Teknomusti SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA