Dicle Elektrik Diyarbakır'da Kışa Hazır 

Dicle Elektrik Diyarbakır'da Kışa Hazır

(Haber Ali Şeran/ Diyarbakır) Dicle Elektrik, sorumluluk bölgesinde bulunan diğer iller gibi Diyarbakır’da da ‘Kış Bakım Planı’ çerçevesinde bakım ve onarım çalışmalarını gerçekleştiriyor.
Bu haber 2018-10-31 09:33:19 eklenmiş ve 290 kez görüntülenmiştir.

 

Dicle Elektrik, Sorumluluk Bölgesinde Bulunan Diğer İller Gibi Diyarbakır’da ‘Kış Bakım Planı’ Çerçevesinde Bakım Ve Onarım Çalışmalarını Gerçekleştiriyor. Plan Gereği İl Genelinde 1.220 Kilometre Hat Bakımı, 733 Trafo Ve 208 Dağıtım Merkezinin Bakımı Yapılırken, 832 Trafoda İse Yük Dengelemesi Yapıldı.Dicle Elektrik Dağıtım İl Müdürü Uğur Yaka, Yılın Her Mevsiminde Olduğu Gibi Kışın Da Müşterilerine Kayıpsız, Kesintisiz Ve Kaliteli Enerjisi Verebilmek İçinbakım Onarım Çalışması Yaptıklarını Bildirdi. Kış Öncesinde De Enerji Bakanlığı Ve EPDK’nın Tüketici Hizmet Kalitesi Yönetmeliklerine Uygun Biçimde Hazırladıkları ‘Kış Bakım Planı’nı Devreye Aldıklarını Bildiren İl Müdürü Yaka, Şöyle Dedi:

 

‘’Arıza Önleyici Bakım Onarım Faaliyetleri Doğrultusunda Geçen Yıl Meydana Gelen Arızaların Analizi Yapılarak Hazırlanan Bakım Onarım Programını Mevsimler İhtiyaçlar Ve İhtiyaç Duyulan Talep-Güç Gibi Parametrelerini Göz Önüne Alarak Uyguluyoruz. Bu Faaliyetler De Önceden Yapılan Kesinti Bildirimleriyle Tüketicilerimize Düzenli Biçimde Duyuruyoruz. Bu Kapsamda Kış Öncesi İl Genelinde 740 Kilometre Orta Ve 480 Kilometre Alçak Gerilim Olmak Üzere Toplam 1.220 Kilometre Uzunluğundaki İletim Hattında Gerekli Bakımlar Yapıldı. Kış Aylarında Artacak Talebi De Göz Önünde Bulundurarak 733 Trafove 208 Dağıtım Merkezinde Gerekli Bakım Onarımlar Çalışmalarını Tamamladık. Ayrıca 832 Trafoda Yük Dengelemesi Yaptık. Yine Kullanım Ömrünü Tamamlamış 65 Adet Panoyu Yenileri İle Değiştirdik’’

 

Termal Kameralı Denetim Bakım Ve Onarım Çalışmalarında Teknolojik İmkanlardan Da Azami Ölçüde Yararlandıklarının Altını Çizen Dicle Elektrik Dağıtım Diyarbakır İl Müdürü Uğur Yaka, ‘’Şirketimiz Bünyesinde Bulunan Termal Kameralar Bu Kapsamda Etkin Biçimde Kullanılmaktadır. Termal Kameralar İle İle Gerçekleştirdiğimiz Arıza Önleyici Bakım Onarım Çalışmaları Sırasında 203 Noktada Gerekli Ölçümler Yapılmış Ve Olası Arızalar Bu Sayede Daha Gerçekleşmeden Belirlenerek, Gerekli Onarımlar Yapılmıştır’’ Dedi.

 

İşbirliği İle Budama Yapılıyor Kış Öncesi Özellikle İl Merkezinde Yerel Yönetimlerle De İşbirliğine Giderek Enerji Nakil Hatları İçin Sorun Teşkil Eden Ya Da Aydınlatmayı Engelleyen Ağaçların Budandığını Da Hatırlatan Dicle Elektrik Dağıtım İl Müdürü Uğur Yaka, Yapılan Arıza Önleyici Bakım Ve Onarım Çalışmaları Sayesinde Geçtiğimiz Yılın Aynı Dönemine Göre Bu Yıl Arıza Sayısı Ve Arıza Sürelerinde Ciddi Oranda Düşüş Kaydedildiğini De Sözlerine Ekledi. Kaynak Dicle Elektirik Basın Bürosu

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

Haberdiyarbakir.Org Diyarbakır'ın İlk Haber Ajansı
© Copyright 2013 HABERDİYARBAKİR.ORG. Tüm hakları saklıdır. Bu site Teknomusti SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA