Diyarbakır'da Coşkulu Cumhuriyet Bayramı Kutlaması 

Diyarbakır'da Coşkulu Cumhuriyet Bayramı Kutlaması

Diyarbakır'da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 95'inci Yıl Dönümü, Düzenlenen Törenlerle Coşkulu Bir Şekilde Kutlandı.Cumhuriyetin Kuruluşunun 95. Yıldönümü Nedeniyle Kutlama Programı Düzenlendi.Kutlamalar Valilik Makamında Yapılan Tebrikat Töreniyle Başladı.
Bu haber 2018-10-29 17:22:49 eklenmiş ve 325 kez görüntülenmiştir.

Haber Ali Şeran / Diyarbakır

 

Diyarbakır'da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 95'inci Yıl Dönümü, Düzenlenen Törenlerle Coşkulu Bir Şekilde Kutlandı.Cumhuriyetin Kuruluşunun 95. Yıldönümü Nedeniyle Kutlama Programı Düzenlendi.Kutlamalar Valilik Makamında Yapılan Tebrikat Töreniyle Başladı. Buradaki Törende Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, 7. Kolordu Ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Sinan Yayla Ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumali Atilla Tebrikleri Kabul Etti.Valilik Önünde Devam Eden Kutlamalara Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, Diyarbakır Milletvekilleri 7. Kolordu Komutanı Korgeneral Sinan Yayla, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumali Atilla, Askeri Ve Mülki Erkân, Öğrenciler Ve Vatandaşlar Katıldı.Kutlama Programı Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, Tarafından Törene Katılan Birliklerin, Öğrenci Gruplarının Ve Halkın Bayramının Kutlanmasıyla Başladı.


Saygı Duruşu Ve İstiklal Marşı’nın Okunmasının Ardından Günün Anlam Ve Önemine Dair Bir Konuşma Yapan Vali Güzeloğlu Şunları Söyledi: “Sayın Milletvekillerimiz, Garnizon Komutanım, Büyükşehir Belediye Başkanımız, Adli Yargı Ve Asker Erkânın Seçkin Yöneticileri, Değerli Kamu Yöneticileri, Diyarbakır’ımızın Sivil, Sosyal Ve Siyasi Temsilcilerinin Seçkin Yöneticileri, Hizmet Etmekten Büyük Bir Onur Ve Mutluluk Duyduğum Bu Aziz Kadim Diyarbakır’ımızın Güzel İnsanları, Hanımefendiler, Beyefendiler, Sevgili Gençler Ve Öğrenciler. En Büyük Bayramımız Cumhuriyet Bayramı'nın 95 Yılı Kutlu Olsun. Milletçe Bayramı Kutlarken Başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk Olmak Üzere Şahadetleri İle Bu Toprakları Bizlere Vatan Eyleyen Bütün Aziz Şehitlerimizi, Kahraman Gazilerimizi, Rahmet, Saygı Ve Minnetle Anıyoruz, Ruhları Şad Mekânları Cennet Olsun. 

Türkiye Cumhuriyeti Bugün Bölgesinde Ve Küresel Ölçekte Belirleyen, Etkileyen Ve Yönlendiren Bir Büyük Devletin Adıdır.Cumhuriyetimizi Kuruluşundan Bugüne Devletimiz Ve Milletimiz İçin Her Noktada Kahramanca Bir Duruş Sergileyen Terörle Mücadelede Bu Ülkenin Yenilmez, Yıkılmaz Ve Unutulmaz Kahramanları Olarak Şehadete Eren Ve En Son 15 Temmuz'da Bayrağımızı Yok Etmek İsteyen İç Ve Dış Hainlere Karşı Aynı İman Ve Kararlılıkla Duruş Sergileyerek Şehit Olma Onurunu Ve Aynı Safta Gazi Olma Şerefine Ulaşan Bütün Kahramanlarımıza Selam Olsun. Annelerinden Emdiği Helal Sütü Ve Babalarının Hayır Duasını Alan Bu Ahlak Ve İman Oldukça Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün İfade Ettiği Gibi İnşallah İlelebet Payidar Kalacaktır. Gelecek Her Yıl Ve Yıllar Yılı Devlete Milletin Kararlı Ve İnançlı Yürüyüşüne Ve Sonsuza Kadar Gelecek Her Gün Daha Güçlenmesine Şahit Olacaktır. 95 Yıl Önce En Büyük Emanet Olan Vatanı Ve En Büyük Değer Olan Özgürlüğü Korumak Adına Ortaya Çıkan Bu Kararlılıkla İrade Gösteren, Bugün Dimdik Ayakta Duran, İnanç Ve İman Noktasında Zirvesinde, Değerini Türkiye Cumhuriyeti Bugün Bölgesinde Ve Küresel Ölçekte Belirleyen Etkileyen Ve Yönlendiren Bir Büyük Devletin Adıdır. Her Geçen Gün Her Alanda Gelişen Ekonomik Sosyal Ve Teknolojik Anlamda Büyük Dönüşümler Ve Değişimler Yaşayan Ve Şüphesiz Başta, 2023, 2053 Ve 2071 Gibi Tarihimizin En Önemli Dönüm Noktalarını Hedef Alan Kararlı Bir Geleceğe Doğru İnançla Yürüyüşün Adıdır. Bizler Bu İnanç Ve İman Temsilcileri Olarak Emanet Edilmez Bu Devleti Ve Milleti Geleceğe Taşımak Sorumluluğu Ve Şüphesiz Zorunluğundayız. Her Bir Parçası Ve Karışı Şehit Kanlarıyla Sulanan Ve Şühedanın Meali İle Bize Emanet Edilen Bu Toprakları Gelişen Ve Kalkınan Bir Devlet Olarak Sonsuza Kadar Yaşamak Zorundayız. Kardeşliğimizi Bozmak İsteyenlerin Karşısında En Büyük Gücümüz Birlik Ve Beraberliğimizdir.

 Birlik Ve Beraberlik İçerisinde Bin Yıldır Kardeşlik İkliminde Yaşadığımız Bu Coğrafyada Birlik Ve Beraberliğimizi Tehdit Eden, Kardeşliğimize Kast Edenler Karşısında Yenilmez Ve Yıkılmaz Bir İman Abidesiyiz. Tarihin Her Döneminde Görmüş Ve Anlaşılmıştır Ki Bu Büyük Devlet Ve Millet Bu İmanıyla, Kararlılığıyla Her Türlü Tehdidi Bertaraf Etmiş Ve Edecektir. Kardeşliğimizi Bozmak İsteyenlerin Karşısında Ve Şüphesiz Onların İç Ve Dış İhanet Şebekeleri Karşısında, En Büyük Gücümüz Birlik Ve Beraberliğimizdir. Bu İnanç Ve İmanla Bugün Türkiye Cumhuriyeti Dünya Ölçeğinde Hakkı Temsil Eden, İnsanlık Değerlerine Sahip Çıkan, Her Alanda Maddi Ve Manevi Olarak Asil Bir Duruşun Adıdır. Diyarbakır Da, Birlik Ve Beraberliğimizin, Bu Büyük Yürüyüşümüzün, Geleceğe Kutlu Yürüyüşümüzde Çok Büyük Bir Katkı Sunan, Kalbi Ve Mührü Bir Şehirdir. İnsanlık Tarihinin Her Döneminde Var Olan Bir Büyük Medeniyet Geçmişinin, 639 Yılından Bugüne İslam Ve İman Olan Bir Şehrin, Zenginliğin Adıdır. Diyarbakır'da İşte Bugün Bütün, Diyarbakırlıların Şahitliğinde Türkiye Cumhuriyeti'nin Birlik Ve Beraberliğinin En Güzel İşaretidir.


Cumhuriyetin Emanet Edildiği Gençlerden Başlayarak Her Yaş Ve Yaşın Değeri Bir Cumhuriyetidir. Çünkü Cumhuriyet Millet İradesine Dayanan, Egemenliğin Kaynağını Milletten Alan Ve Bu İmanı Her Noktada Temsil Eden Türk Milletinin Karakter Ve İnancının En Güzel Yansımasıdır. Bizler Her Düzeyde Öğrenciler Ve Gençlerden Başlayarak, Her Alanda Devletimizi Daha İyi Bir Geleceğe, Birlik Ve Beraberliğimizi Tam Anlamıyla Tesis Edilmiş Bir Ruh Ve Heyecanına Taşıma Kararlılığındayız. Biz Biliyoruz Ki Bu Birlik Ve Beraberliğimiz Oldukça Gelecek Her Gün Gelişen, Kalkınan Ve Her Alanda İddiasını Ortaya Koyan, Büyüyen Büyük Muştuya Sahibiz. Ben Bu Büyük Millet Bayramında Diyarbakır Meydanı'nda Bu Coşkuyu Ve Onu Temsil Eden  Diyarbakırlılara İçtenlikle Teşekkür Ediyorum, Sağ Olun Var Olun. Bu İman Ve Kararlılıkla Geleceğe Doğru Yürürken Sahip Olduğumuz Bütün Değerleri, Cumhuriyetimizi, Özgürlüğümüzü Bayrağımızı Ve Ezanımızın Özgürlüğünü Bize Bahşeden Ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Ve Bütün Şehitlerimizi Bu İman Ve Kararlılığın Kahraman Temsilcileri Olan Gazilerimizi Bir Kez Daha Saygı, Minnet Ve Şükranla Anıyoruz, Gelecek Her Gün Daha Nice En Büyük Bayramımız Olan Cumhuriyet Bayramında Buluşmak Dileğiyle Hepinizi Sevgi Ve Saygıyla Selamlıyorum. Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun” Dedi.Vali Güzeloğlu’nun Konuşmasının Ardından, Öğrenciler Tarafından Günün Anlam Ve Önemini Belirten Şiirler Okunarak, Halk Oyunu Gösterileri Yapıldı. Daha Sonra 7. Kolordu Bölge Bando Komutanlığı Tarafından Müzik Dinletisi Gerçekleştirildi.Ardından Törene Katılan Öğrencilerin Ve Askeri Birliklerin Tören Geçişiyle, Cumhuriyetin Kuruluşunun 95. Yılı Kutlama Programı Sona Erdi.Kaynak Diyarbakır Valiliği Basın Bürosu

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

Haberdiyarbakir.Org Diyarbakır'ın İlk Haber Ajansı
© Copyright 2013 HABERDİYARBAKİR.ORG. Tüm hakları saklıdır. Bu site Teknomusti SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA