SunExpress, Diyarbakır’ı Avrupa’ya Bağlıyor 

SunExpress, Diyarbakır’ı Avrupa’ya Bağlıyor

Sunexpress, Direkt Tarifeli Seferle Diyarbakır’ı Avrupa’ya Bağlayan İlk ve Tek Havayolu Oldu.Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın Ortak Kuruluşu Sunexpress, Anadolu’yu Avrupa’ya Bağlamaya Devam Ediyor.
Bu haber 2018-10-21 16:47:55 eklenmiş ve 467 kez görüntülenmiştir.

Haber Ali Şeran / Diyarbakır

 

Sunexpress, Direkt Tarifeli Seferle Diyarbakır’ı Avrupa’ya Bağlayan İlk Ve Tek Havayolu Oldu.Türk Hava Yolları Ve Lufthansa’nın Ortak Kuruluşu Sunexpress, Anadolu’yu Avrupa’ya Bağlamaya Devam Ediyor. Anadolu İle Avrupa Kentleri Arasında Direkt Seferlerle En Fazla Uçan Hava Yolu Sunexpress, 2018 Yaz Sezonunda Gerçekleştireceği Frankfurt, Hannover Ve Düsseldorf Uçuşlarıyla Diyarbakır’ı Avrupa’ya Bağlıyor.2018 Yaz Sezonunda Da Türkiye-Avrupa Uçuşlarını Artırmaya Devam Eden Sunexpress, 19 Haziran 2018 Tarihi İtibariyle Diyarbakır Kalkışlı Olarak Almanya’nın Popüler Destinasyonları Frankfurt, Hannover Ve Düsseldorf’a Haftada 1 Kez Sefer Düzenleyecek. Sunexpress, Sunduğu Bu Yeni Bağlantılarla Birlikte Diyarbakır’ı Avrupa’ya Direkt Tarifeli Seferle Bağlayan İlk Ve Tek Hava Yolu Oldu.İç Hatlarda Da Diyarbakır’dan Antalya Ve İzmir’e Kesintisiz Olarak Tarifeli Sefer Düzenleyen İlk Ve Tek Hava Yolu Olan Sunexpress, İzmir’e, Sabah Ve Akşam Olmak Üzere Günde 2 Uçuş, Antalya’ya İse Haftanın Büyük Çoğunluğunda Günde 2 Kez, Bazı Günler İse Tek Sefer Düzenliyor.

 

Diyarbakır’da Basın Mensupları İle Bir Araya Gelen Sunexpress Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan, Sunexpress’in Anadolu’yu Avrupa’ya Bağlayan Hava Yolu Olduğunu Belirterek, “İzmir Ve Antalya Dışında, Anadolu’nun 9 Kentinden Avrupa’da 17 Kente Direkt Tarifeli Sefer Düzenliyoruz. Şimdi, Bu İllerin Arasına Diyarbakır’ı Da Dahil Etmekten Dolayı Büyük Mutluluk Duyuyoruz” Dedi.

 

Sunexpress’in İlk Olarak 12 Yıl Önce Diyarbakır’dan, Önce İzmir’e Sonra Aynı Yıl Antalya’ya Tarifeli Seferler Düzenlemeye Başladığını Belirten Çalışkan, “Biz, Sunexpress Olarak Diyarbakır’ı, Ankara Ve İstanbul Dışında İzmir Ve Antalya’ya Bağlayan İlk Hava Yoluyduk. Bugün İse Büyük Bir Mutlulukla Sizlere Diyarbakır’ı Avrupa’ya Bağlayacağımızın Müjdesini Veriyoruz. Diyarbakır’ın Ana Taşıyıcısı Olarak Bundan Sonra Hem İç Hatlarda Hem Dış Hatlarda Diyarbakır’ı Tarifeli Seferlerle En Fazla Noktaya Bağlayan Hava Yolu Olacağız. 2018 Yaz Sezonuyla Beraber, Artık Diyarbakır’dan Almanya’da Frankfurt, Düsseldorf Ve Hannover’e Uçacağız: İlk Uçuşumuz 19 Haziran’da Frankfurt İle Başlayacak, Daha Sonra 21 Haziran’da Düsseldorf Ve 22 Haziran’da İse Hannover İle Devam Edecek. Tabii Ki Bunlarla Sınırlı Kalmıyoruz, İzmir Ve Antalya Üzerinden Bağlantılı Uçuşlarla Diyarbakır’ı Avrupa’da 18 Noktaya Bağlamaya Da Devam Edeceğiz” Dedi.

 

Bu Uçuşlarla Beraber Sunexpress’in Diyarbakır’daki Koltuk Kapasitesini Önemli Ölçüde Artırdığını Belirten Çalışkan, “2018 Yaz Sezonunda Diyarbakır’a Toplam 1.656 Uçuş Gerçekleştireceğiz  Ve Toplamda 312.984 Koltuk Arz Edeceğiz” Dedi.“Diyarbakır’a Uçtuğumuz İlk Günden Bu Yana Toplam 2.823.752 Yolcu Taşıdık“ Diyen Çalışkan,   Bu Uçuşların Diyarbakır İş Ve Turizm Hayatına Önemli Katkı Sağlayacağını Ve Amaçlarının Bu Uçuşları Artırarak Sürdürmek Olduğunu Belirtti. Kaynak Ali Şeran Diyarbakır


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer MAGAZİN haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

Haberdiyarbakir.Org Diyarbakır'ın İlk Haber Ajansı
© Copyright 2013 HABERDİYARBAKİR.ORG. Tüm hakları saklıdır. Bu site Teknomusti SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA