DİSKİ Kaliteli ve Sağlıklı İçme Suyu İçin Su Depolarını Temizliyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
DİSKİ Kaliteli ve Sağlıklı İçme Suyu İçin Su Depolarını Temizliyor
Abone ol
Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü Kent Genelinde Abonelerine Ait İçme Suyu Depolarının Kapsamlı Temizliğini Gerçekleştiriyor.

Haber Muhabiri Ali Şeran
Resmi Kaynak D.B.B Basın

İçme Suyu Arıtma Tesisi’nde suyu arıttıktan sonra abonelerine yüksek kalitede ve sağlıklı bir şekilde ulaştıran DİSKİ Genel Müdürlüğü, mesken, bina, site, işyeri su depolarında suyun kirlenme ihtimalini önleme amacıyla su depolarında temizlik işlerini yürütüyor. Vatandaşların talebi doğrultusunda Alo 153 Çağrı Merkezi’ne gelen çağrıları değerlendiren DİSKİ ekipleri, kirli depoları tespit ettikten sonra harekete geçiyor.

Hijyenik giysi, bone, galoş, lastik çizme giyen teknik personel, depoda basınçlı su kompresörü ile yüzey temizliği yapıyor. Son aşamada tüm düzey Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı içme-kullanma suyuna karıştırılabilir dezenfektanlar ve kimyasallar ile dezenfekte edilip işlem tamamlanıyor.Bu kapsamda çalışmalarını sürdüren depo temizlik birimi son 1 ay içerisinde 73 Okul, 8 Hastane, 13 Emniyet Müdürlüğü binası, 2 yurt, 10 kamu kurumu binası ile aralarındabinaların da bulunduğu 14 bin metreküp depoyu temizledi. “Depo temizliği talepleri için ALO 153” DİSKİ Genel Müdürü Yenişehir ilçesine bağlı Üçkuyular Mahallesinde bulunan İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin içme suyu deposundaki temizlik çalışmasını inceledi.

Vatandaşlara en iyi hizmeti sunmanın gayreti içerisinde olduklarını belirten DİSKİ Genel Müdürü, şunları söyledi: “Hemşehrilerimizin musluklarına temiz ve kaliteli suyun ulaşmasını sağlıyoruz. Düzenli olarak depolarımızın temizliklerini yaparak hijyenik olmasını sağlıyoruz. İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkındaki Yönetmelik ve kimyasal standartlara uygun temiz ve sağlıklı içme suyunu vatandaşlarımıza sunmak için hassasiyetle çalışıyoruz.Okul ve Hastanelerin içme suyu depolarını düzenli şekilde temizliyoruz.Depolarını temizletmek isteyen vatandaşlarımız ALO 153 arayıp kayıt oluşturabilir.”

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Turizm Bileşenleri Kent Turizmi İçen Bir Araya GeldiÖnceki Haber

Turizm Bileşenleri Kent Turizmi İçen Bir...

Türk Mutfağı Haftası Kapsamında Depremzedelere Yöresel Yemek İkram EdildiSonraki Haber

Türk Mutfağı Haftası Kapsamında Depremze...

Yorum Yazın

Reklam Alnı