DBB Mezopotamya Gurme Ve Yöresel Lezzetler Fuarı’nda

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
DBB Mezopotamya Gurme Ve Yöresel Lezzetler Fuarı’nda
Abone ol
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Bu Yıl Dördüncüsü Düzenlenen Mezopotamya Gurme Ve Yöresel Lezzetler Fuarı’nda Yerini Aldı.
Online Randevu

Haber Muhabiri  Ali Şeran
Resmi Kaynak D.B.B Basın

Büyükşehir Belediyesi, fuarda Diyarbakır Surları ve burçlarını temsilen kurduğu stantta ziyaretçileri ağırlıyor. Yoğun ilgi gören stantta ziyaretçilere Diyarbakır’ın yöresel yemekleri ikram edilirken, tarihini ve kültürünü tanıtan materyaller de hediye ediliyor. 

Kent Tanıtımına Katkı Esnaf ve Sanatkar İşleri Daire Başkanı fuarın kent tanıtımına katkı sunduğunu söyledi. Fuara 55 ilden 157 firmanın katıldığını ve büyük bir ilgi olduğunu belirten Sağdıç, şöyle konuştu: “Burada ev sahibi olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz, gördüğünüz gibi burada coğrafi işaretli ürünlerimiz var. Türk patent enstitüsü tarafından onaylanmış 49 tane bu ürünümüzü burada sergiliyoruz. Büyük bir katılım var, tadımlık yemek dağıtıyoruz. İnsanlar geliyor bunların da tadına bakıyor. Fuar, şehrimize hayırlı uğurlu olsun.” “Diyarbakır'ı Seviyoruz İlgi Alakalarından Dolayı Çok Memnunuz” Fuarda stand açan Ferdi Dilli, Diyarbakır’da fuar olacağını duydukları zaman heyecanlandıklarını ifade etti. Diyarbakır’da daha önceki fuarlara da katıldığını anlatarak, katılımın gittikçe arttığını kaydetti. Trabzon'un Beşirli ilçesinden geldiklerini ve fuarda kendi imalatları olan tereyağı ile telli peyniri tanıttıklarını aktaran Dilli, “Diyarbakır'ı seviyoruz, ilgi alakalarından dolayı çok memnunuz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

“Diyarbakır Çok Misafirperver” Fuarın onur konuğu Hatay’dan gelen Püren Dide Melek ise, “Yaklaşık 5 senedir fuarlara düzenli olarak katılıyoruz ama bu seferki gerçekten çok güzel. Katılım çok fazla gelen, ilgi alakaları çok güzel. Sabahtan burada misafirlerimiz eksik olmadı. Diyarbakır çok misafirperver, sıcakkanlı, insanları çok iyi, sağ olsunlar güzel ağırlıyorlar. ”şeklinde konuştu. “Fuara Yoğun İlgi” Katılımcılardan Hatice Öğüt, fuarın herkesime hitap ettiğini belirterek şunları dile getirdi: “Fuar çok güzel geçiyor. Çok yoğun bir kalabalık var. Diyarbakır’a büyük bir katkı sunacağına eminim. 55 ilden katılım var, herkesi fuara davet ediyorum. Onlar da gelsinler, görsünler bu güzellikleri. Fuarın düzenlenmesinde emeği geçenlere çok teşekkür ederiz.” Katılımcılardan Özlem Kaya ise genç kadın girişimci olarak fuara katıldığını ve vatandaşların ilgisinden çok memnun olduğunu belirtti.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 6
  SEVDİM
 • 6
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 6
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bayan Basketbol Takımının Forma Sponsoru Belli OlduÖnceki Haber

Bayan Basketbol Takımının Forma Sponsoru...

Alkışlar Murat Aksu İçinSonraki Haber

Alkışlar Murat Aksu İçin

Yorum Yazın

Online Randevu