Reklamı Geç
Sosyal Medyamız
Diyarbakır
DOLAR16.192
EURO17.4658
ALTIN965.28
Sosyal Medyamız

Amacımız Dindar Bir Nesil Yetiştirmek

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Amacımız Dindar Bir Nesil Yetiştirmek
Sosyal Medyamız
Abone ol
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: “Amacımız Namazlı, Abdestli, Ahlaklı, Haramı, Helali Bilen Bir Nesil Yetiştirmek”

Eğitime Destek Platformu toplantısında konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Bizim bütün amacımız namazlı, abdestli, ahlaklı, haramı helali bilen bir nesil yetiştirmek” dedi. Diyanet İşleri BaşkanıProf. Dr. Ali Erbaş, İstanbul’da Eğitime Destek Platformu’nun çevrimiçi olarak gerçekleştirdiği istişare toplantısına katıldı.Toplantıda konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, birlikten her zaman kuvvet doğduğunu belirterek, “Nerede birlik varsa orada daha fazla verim alınıyor. Eğitime Destek Platformu’nun kurulmuş olması, faaliyetlerini düzenli bir şekilde yürütüyor olması işte bu birlik ve beraberliğin, bu farklı farklı platformların, farklı farklı derneklerin gücünün nasıl kuvvete dönüştüğünü bize gösteriyor.” diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve İlahiyat fakülteleri ile işbirliği içerisinde olduklarını dile getiren Başkan Erbaş, “Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’ne hafızlık proje okulları faaliyetleri bağlamında destek veriyoruz. İmam Hatip okullarına daha nitelikli öğretmen ve Diyanet İşleri Başkanlığı’na daha nitelikli personel yetiştirmek için Diyanet-İlahiyat-Din öğretimi çalışma komisyonu kurduk, periyodik toplantılar yapıyoruz” dedi.

“Gençlerimizi, çocuklarımızı ellerinden tutup namaza getirelim” Başkan Erbaş, “Gençlerimizi, çocuklarımızı lütfen ellerinden tutup camilere namaza getirelim” çağrısında bulunarak, sözlerine şöyle devam etti:“Namaz çok önemli. Bizim bütün amacımız namazlı, abdestli, ahlaklı, haramı, helali bilen, milli ve manevi değerlerine bağlı bir nesil yetiştirmek. Eğitime Destek Platformu’nda konuşan her hocamızın, her kardeşimizin nihai hedefi, alnı secdeli, ibadetini ihmal etmeyen bir nesil yetiştirmek. Öyleyse biz hep birlikte bu hususa daha çok önem vermeliyiz ve namazlarını ihmal etmemeleri için gençlerimize destek olmalı, güzel bir öğütle, sıcak bir yaklaşımla teşvik etmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Haber Muhabiri Ali Şeran // Ankara
Resmi Kaynak Diyanet İşleri Başk.Basın

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yazar Tecelli Sırma’nın Uluslararası Tanınırlığı ArtıyorÖnceki Haber

Yazar Tecelli Sırma’nın Uluslararası Tan...

Asırlık Mirasımız Deva HamamıSonraki Haber

Asırlık Mirasımız Deva Hamamı

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar