Reklamı Geç
Sosyal Medyamız
Diyarbakır
DOLAR16.192
EURO17.4658
ALTIN965.28
Sosyal Medyamız

Yazar Tecelli Sırma’nın Uluslararası Tanınırlığı Artıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yazar Tecelli Sırma’nın Uluslararası Tanınırlığı Artıyor
Sosyal Medyamız
Abone ol
Bu Güne Kadar Yazdığı Öykülerle Yurt İçinde Ve Yurt Dışında Geniş Bir Okuyucu Kitlesine Sahip Olan Siirt"li Hemşerimiz Araştırmacı Yazar Tecelli Sercan Sırmanın Uluslararası Tanınırlığı Artıyor.

Bu güne kadar yazdığı öykülerle yurt içinde ve yurt dışında geniş bir okuyucu kitlesine sahip olan Siirt"li hemşerimiz Araştırmacı Yazar Tecelli Sercan Sırmanın uluslararası tanınırlığı artıyor.İletişim Yayınları tarafından yayımlanan romanı “Ortadoğu’nun sorunları etrafında örülen aşk, dostluk, savaş, iyilik ve kötülüğün birbiri içine geçtiği bir yolculuğu anlatıyor.Kaleme aldığı çok sayıda öykü kitapları çok değişik dillere çevrilen Sırma’nın ilk romanı “İyiliği ve Kötülüğü Bilme Ağacı” da büyük ilgi gördü.Türk okuyucusunun büyük bir beğeni ile okuduğu romanla ilgili olarak Azerbaycan dilinde yazılan 19 sayfalık geniş bir tahlil Erzurum Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesinin yayınladığı Edebiyat Dergisinde yer aldı.

Azerbaycan Ulusal Bilimler Akademisi Nizami Genjavi Edebiyat Enstitüsü’nden Prof. Dr. Salide Şerifova’nın yazdığı 19 sayfalık değerlendirme yazısı aynı zamanda ‘Dergipark‘ internet sitesinde yayınlandı.Edebiyat çevreleri hem dergipark ( TÜBİTAK ULAKBİM ‘in sitesi)  bilimsel bir değerlendirme makalesi olarak kabul edilmesi hem de başka bir ülkede kitabın değerli görülmesi Türk Edebiyatı ve yazarı açısından çok önemli olarak görmektedir.İnceleme ve tahlilin yakın bir zamanda makale Azarbeycan dilinde Türkçeye çevrileceği öğrenildi.

Wansa Öyküleri”Ni Bütün Dünya Okuyor Yazar sırmanın daha önce kaleme aldığı "Wansa Öyküleri” Türkiye’de dünya edebiyatı serisinde satış rekorları kırmış ayrıca Amerika Birleşik Devletlerinin en büyük yayın evi olan "Amazon” yayınlarında e-Kitap olarak, İngilizce 20 ülkede yayınlanış ve dünyanın birçok ülkesinde kitap büyük bir ilgi görmüştü.“Dünya Edebiyatında adından söz ettiren bu kitap, aynı zamanda Türkiye’ in tanıtımında da büyük bir katkı sağlıyor.

Haber Muhabiri Ali Şeran // Siirt
Resmi Kaynak Ali Şeran (Özel Haber)

Anahtar Kelimeler:
 • 3
  SEVDİM
 • 3
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 3
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Cami Tuvaletine Uyuşturucu SakladılarÖnceki Haber

Cami Tuvaletine Uyuşturucu Sakladılar

Amacımız Dindar Bir Nesil YetiştirmekSonraki Haber

Amacımız Dindar Bir Nesil Yetiştirmek

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar