30 Ağustos Zaferi 100"ncü Yılında

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
30 Ağustos Zaferi 100"ncü Yılında
Abone ol
Bu Duygu Ve Düşüncelerle Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk Olmak Üzere Kurtuluş Savaşı'mızın Tüm Kahramanlarını Şükranla Yad Ediyor, Aziz Şehitlerimize Ve Kahraman Gazilerimize Allah'tan Rahmet Diliyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramı' mız Kutlu Olsun.
Online Randevu

Haber Muhabiri Ali Şeran
Resmi Kaynak Ali Şeran

Şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan büyük zaferin 100. yıldönümünü coşkuyla kutluyoruz. Dünya savaş tarihine altın harflerle yazılan bu şanlı zaferle yüce milletimiz hiçbir zaman esaret altında yaşamayacağını istiklal ve istikbalinden asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir. Yüce milletimiz, her türlü imkansızlığa ve yokluğa rağmen kazandığı bu zaferle üzerinde yaşadığımız bu güzel vatanımızı sonsuza dek bir kez daha vatanımız olarak tescil etmiştir. Bu gün de bize ilham veren kutlu zaferin bize verdiği ruhla vatanımız ve milletimiz için aynı inanç ve iradeyle çalışmaya devam edeceğiz. “Cumhuriyetimizin korucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, İstiklal Savaşı'nı taçlandıran, Türkiye Cumhuriyeti'nin doğuşunu müjdeleyen, tüm imkânsızlıklara rağmen, halkımızın sarsılmaz azmi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılan bu büyük zaferin 100. yıl dönümüne ulaşmış olmanın heyecanını, milletçe hep birlikte gururla yaşıyoruz.

30 Ağustos zaferi, tarihe gömülmek istenen bir milletin küllerinden doğuşunun, şahlanışının, vatan aşkının kanla yazılan destanıdır. Bir asır önce ecdadımızın şehadet bilinciyle müdafaa ettiği, bir karışını vermektense uğruna can vermeyi göze aldığı bu kutlu topraklar, dönemin en gelişmiş teknolojik imkânlarıyla donatılmış İtilaf Devletlerinin ordularına karşı inançla, imanla, birlik olma şuuruyla kazanılmıştır. Bu gün de Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Aziz Milletimiz; ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, ekonomik ve siyasi bağımsızlığına, barış ve kardeşlik iklimine yönelik hain saldırılar karşısında, birlik ve beraberlik ruhu ile istiklaline ve istikbaline sahip çıkma kararlılığını aynı şekilde sürdürmektedir. Bizlere düşen görev, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve bizlere emanet edilen bu mukaddes vatan topraklarına, aynı şuurla sahip çıkarak korumak ve bizden sonraki nesillere güvenli bir şekilde devretmektir.  Bu duygularla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Tüm hemşehrilerimizin ve şanlı ordumuzun Zafer Bayramını en içten duygularımla kutluyoruz.”

Anahtar Kelimeler:
 • 1
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 1
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Deva Partili Gencal'dan Eğitime DestekÖnceki Haber

Deva Partili Gencal'dan Eğitime Destek

Diyarbakır'da Askıda Kitap ProjesiSonraki Haber

Diyarbakır'da Askıda Kitap Projesi

Yorum Yazın

Online Randevu