Reklamı Geç
Sosyal Medyamız
Diyarbakır
DOLAR18.6381
EURO19.2708
ALTIN1048.5
Sosyal Medyamız

Yenişehir’de Evde Bakım Hizmetleri Devam Ediyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yenişehir’de Evde Bakım Hizmetleri Devam Ediyor
Sosyal Medyamız
Abone ol
Yenişehir Belediyesi, İlçede Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı'na Kayıtlı 65 Yaş Ve Üzeri 100 Vatandaşa Evde Bakım Hizmeti Vermeye Devam Ediyor.
Şeran Plaza

Haber Muhabiri Ali Şeran
Resmi Kaynak Yenişehir B.Basın

Yaşlı Destek Programı (YADES) projesi kapsamında, Yenişehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri ilçede 65 yaş ve üzeri vatandaşlara Evde Bakım Hizmeti veriyor. Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekilinin talimatları ile yürütülen YADES Projesinden ilçede bulunan tüm 65 yaş ve üzeri 100 vatandaş faydalanıyor.

Yaşlı Destek Programı (YADES) Projesi kapsamında evde bakım hizmetine gereksinim duyan 65 yaş ve üzeri vatandaşlara Evde Bakım Hizmeti verdiklerini belirten Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili "Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na kayıtlı 65 yaş ve üstü evde yalnız yaşayan, evde kişisel temizliklerine yardımcı olabilecek başka bir yakını bulunmayan ve hem ev temizliği hem de kişisel bakımları için yeterli kazanca sahip olmayan yaşlılarımız için Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüze bağlı YADES Projemiz kapsamında Evde Bakım Birimimizi kurmuştuk. Evde Bakım Birimimizde görevli 5 personelimizden biri olan Hemşiremiz yaşlılarımızın şeker, tansiyon ve ateş ölçümlerini düzenli olarak yaparak, gerek gördüğünde hastaneye sevkini yaptığı için yaşlılarımızın bazı hastalıklarda erken tanı almasına vesile olmuştur. Ekibin içerisinde yer alan Kuaförümüz yaşlılarımızın saç, tırnak ve cilt bakımlarıyla ilgilenerek kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlamıştır. Ev temizliğinden sorumlu olan çalışanımız ise evi temizleyerek yaşlılarımızın daha hijyenik bir ortamda yaşamaları için çabalamaktadırlar. Ayrıca Sosyal Hizmet Uzmanımız ile Psikoloğumuz büyüklerimize gerekli sosyal ve psikolojik desteği sağlamaktadır.’’ dedi.

Sosyal Taksi İle Ulaşımlarını Sağlıyoruz  Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili ayrıca  ‘’T.C. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde başlatmış olduğumuz Yaşlı Destek Programımız (YADES) Projemiz ile 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın Banka, Hastane ve Kamu Kurum ve Kuruluşlara ulaşımlarını sosyal Taksilerimizle ücretsiz sağlıyoruz. Kültürümüzün taşıyıcıları olan büyüklerimizin ihtiyaçları ölçüsünde projeler geliştirmeye devam edeceğiz.’’ şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler:
 • 1
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 1
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yazar Devran Sinanoğlu Türkiye'de Bir İlki GerçekleştirdiÖnceki Haber

Yazar Devran Sinanoğlu Türkiye'de Bir İ...

Hevsel Edebiyat Sohbetleri Devam EdiyorSonraki Haber

Hevsel Edebiyat Sohbetleri Devam Ediyor

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar