Reklamı Geç
Sosyal Medyamız
Diyarbakır
DOLAR18.0046
EURO18.3334
ALTIN1023.8
Sosyal Medyamız

Sunexpress Diyarbakır’da Büyüyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sunexpress Diyarbakır’da Büyüyor
Sosyal Medyamız
Abone ol
Sunexpress Genel Müdürü Max Kownatzki, Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan Ve Çalışma Ekibi, DTSO Ev Sahipliğinde İlimizdeki Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileriyle Bir Araya Geldi.

Haber Muhabiri Ali Şeran
Resmi Kaynak DTSO Basın

SunExpress Diyarbakır merkezli uçuşlar yapmasıyla ilgili yapılan toplantıda konuşan DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Diyarbakır en önemli ticaret, turizm ve kültür merkezi olduğunu ve dolayısıyla Diyarbakır’da hem yurtiçine hem yurtdışına olan ulaşım ağının artırılmasının büyün önem taşıdığını söyledi.  Kaya, “İstanbul, Ankara Bursa, Bodrum gibi yurtiçi seferlerinin yanı sıra Berlin, Paris, Erbil gibi yurtdışı seferlerinin başlatılması büyük kentimizin ekonomik gelişimi yanı sıra SunExpress içinde önemli bir ticari kazanç olacaktır. Diyarbakır çok yakın çevresindeki illerden rahatlıkla yolcu alabilecek bir konumdadır. Diyarbakır’a inecek bir yolcu maksimum 2 saat içerisinden bölgedeki birçok turistik mekanları ziyaret edip, kısa sürede bölgedeki kültür, inanç ve arkeolojik kazı alanlarını da ziyaret edebilirler.  Gerek yurtiçi gerekse de yurtdışı ticari iş gezileri Diyarbakır merkezli olarak yapılabilecek bir durumdadır. Diyarbakır Havalimanı bu anlamda birçok yurtiçi ve yurtdışındaki havalimanlarından çok daha modern bir altyapıya sahiptir. Sunexpres’in Diyarbakır merkezli yapacağı yurtiçi ve yurtdışı uçuşlar için ihtiyaç duyulacak destekleri Sivil Toplum Kuruluşları olarak karşılamak için elimizden geleni yapacağız.

Daha sonra konuşan SunExpress Genel Müdürü Max Kownatzki, “Diyarbakır gibi önemli bir kentte bulunmaktan büyük bir keyif alıyoruz. Burası birçok anlamda merkezi bir nokta. Sunexpres havayolu olarak hızla büyüyen bir firmayız. Diyarbakır’dan Antalya, İzmir Düsseldorf Hannover, Frankfurt, Stuttgart gibi kentlere haftada 31 uçak seferi düzenlemekteyiz. Diyarbakır bizler için önemli bir kent. Bölgenin zengin kültürel mirası ve bir o kadar da turizm potansiyeli var. Bizler bu bölgedeki potansiyeli çok daha iyi bir şekilde değerlendirmeyi düşünüyoruz. Diyarbakır’ın daha iyi tanıtılması durumunda bu bölgeye çok daha fazla sayıda turistik seyahatler olabilir. Kısa vadede Amsterdam, Kopenhag, Brüksel, Stockholm, Viyana ve Dubai’yi yeni uçuş noktalarını hedefliyoruz.

DTSO yapılan toplantıya, Diyarbakır Temsilcisi İbrahim Mete Yağlı, Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı, DTSO Kadın Meclisi Dönem sözcüsü , DESOB Yönetim Kurulu Üyesi , OSB Başkan V., DİSİAD Başkanı, DİMDER Başkanı, Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı,  Diyarbakır Otelciler Derneği Başkanı, SunExpress Genel Müdürü Max Kownatzki, Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan, Ticaret Direktörü Peter Glade, Türkiye Grup Satış Müdürü Ece Şenev, Kurumsal İletişim Müdürü Dicle Atalay, Ofis Grup Müdürü Tobias Bracht, Office Müdürü  Rebeca Busch ve Anadolu Bölge Satış Müdürü Altuğ Özpekin katıldı. 

Anahtar Kelimeler:
 • 1
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 1
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yazar Devran Sinanoğlu'ndan Kutlama MesajıÖnceki Haber

Yazar Devran Sinanoğlu'ndan Kutlama Mesa...

Siirt’te Ormanlık Alanlara Giriş YasaklandıSonraki Haber

Siirt’te Ormanlık Alanlara Giriş Yasakla...

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar