Diyarbakır
DOLAR8.1165
EURO9.7795
ALTIN462.09

Siirt’te 13 Okul Daha Eğitime Kazandırılıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Siirt’te 13 Okul Daha Eğitime Kazandırılıyor
Abone ol
Siirt’te 186 Milyon 142 Bin Liralık Yatırımla 13 Okul,48 Lojman 1 Atölye,1 Kapalı Spor Salonu,1 Pansiyonun Yapılmasının Planlandığı,13 Okulda Toplam 264 Dersliğin 2022 Yılı Sonunda Tamamlanmasının Öngörüldüğü Bildirildi.

Haber Muhabiri Emine Güzel / Ali Şeran
Yayıncı  Haberdiyarbakir.Org Siirt
Haberin Resmi Kaynağı Siirt Valiliği Basın Bürosu

Eğitim geleceğimizdir, her zaman birinci önceliğimizdir. Çünkü. Eğitilmiş bireyler gelecekte en büyük güvencemiz olacaktır.”Siirt’te 186 milyon 142 bin liralık yatırımla 13 okul, 48 lojman 1 atölye, 1 kapalı spor salonu, 1 pansiyon yapılması planlanmış, 13 okulda toplam 264 dersliğin 2022 yılı sonunda tamamlanması öngörülmektedir.

Eğitim yatırımlarını değerlendiren Siirt Valisi “Eğitime yapılan yatırımı geleceğe yapılan en önemli yatırım olduğunu belirterek, “Eğitim geleceğimizdir, her zaman birinci önceliğimizdir. Çünkü. Eğitilmiş bireyler gelecekte en büyük güvencemizdir.” dedi.Siirt il genelinde eğitimde gelecek planlamalarına yönelik çok önemli bir adım atıldığını, yatırımlarla eğitimin kalitesinin daha da yükseleceğini vurgulayan Vali Hacıbektaşoğlu, geçmiş yıllara göre daha donanımlı ve mimari açıdan da daha estetik tarzda okulların kente kazandırılacağını ifade etti.

Bu yılın bütçesiyle planlanan eğitim yatırımların 2022 yılı sonunda tamamlanmasını hedeflediklerini kaydeden Vali Hacıbektaşoğlu, “Siirt'i daha yaşanır bir kent haline getirmek için çalıştıklarını, son yıllarda gerçekleştirilen yatırımlar, geleceğe daha umutla bakmamızı sağlıyor. İnanıyorum ki önümüzdeki yıllarda Siirt, özellikle eğitim, enerji, turizm,  tarım ve hayvancılık alanlarında cazibe merkezi haline gelecektir." diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Tüketici Ödülleri Şampiyonları Diyarbakır'daÖnceki Haber

Tüketici Ödülleri Şampiyonları Diyarbakı...

Karaismailoğlu Sabiha Gökçen Havalimanı Metro Hattı Projesi İlk Ray Kaynak Töreni’ne katıldı.Sonraki Haber

Karaismailoğlu Sabiha Gökçen Havalimanı...

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar