Diyarbakır
DOLAR8.4298
EURO10.0156
ALTIN491.44

Maddi Durumu Düşük Çocuklara Ücretsiz Yaz Tatili

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Maddi Durumu Düşük Çocuklara Ücretsiz Yaz Tatili
Abone ol
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Ailelerinin Maddi Durumlarından Dolayı Tatil Yapma İmkânı Bulunmayan Çocuklara Ücretsiz Yaz Tatili Yaptıracak. Gençlik Ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, Elazığ’ın Maden İlçesi Gezin Beldesinde Yer Alan Çocuk Yaz Kampı, Kapılarını Miniklere 21 Haziran’da Açıyor.
Diski haber ici

Haber Muhabiri Hidayet Öner
Haberdiyarbakir.Org Elazığ 

Haberin Resmi Kaynağı D.B.Belediyesi Basın Bürosu

Büyükşehir Belediyesi, salgın nedeniyle yaklaşık 2 yıldan beri kapalı tutulan Çocuk Yaz Kampı’nda bakım-onarım çalışması yürüttü.Ekipler, uzun süre kullanılmaması nedeniyle hasar gören idare ve yemekhane binaları, lavabolar, konteynerler, havuzlar, futbol, voleybol ve basketbol sahalarında yaptığı tadilatlarla alanı çocukların kullanımına hazır hale getirdi.

Başvurular Başladı  Tatil yapma imkânı bulamayan 9-18 yaş arası çocukların, ücretsiz yararlanacağı yaz kampının başvuruları başladı. Her çocuğun 5 gün boyunca ağırlanacağı kamptan yararlanmak isteyenler, velileriyle birlikte Bilgi Evleri, Akademi Lise ve Sümerpark Ortak Yaşam Alanında yer alan Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı’na mesai saatleri içinde başvuruda bulunabilecek.

Yaz Kampından 1200 çocuk yararlanacak  Büyükşehir Belediyesi’nin, miniklerin sosyal becerilerini artırmaları için çeşitli etkinliklere de yer vereceği ve 9 hafta sürecek olan kamptan 100’er kişilik guruplar halinde yaklaşık 1200 çocuk yararlanacak.Alanında uzman eğitmenler, kampta çocuklara, milli ve manevi değerler seminerleri, resim, el becerileri, halk oyunları, müzik, okuma, sinema, yaratıcı drama, robotik ve ritim atölyeleri aracılığıyla eğitimler verecek.Çocukların, fiziksel gelişimlerine katkı sunmak amacıyla sportif faaliyetler kapsamında her gün belirli saatlerde yüzme, futbol, basketbol, satranç ve voleybol etkinlikleri düzenlenecek.

Çocuklar yüzme öğrenecek  Çocuklar, kamp dönemi boyunca her gün belirlenen saatlerde yarı olimpik yüzme havuzunda zaman geçirecek. Yaşanabilecek olumsuz duruma karşı cankurtaranlarında görev yapacağı havuzda, yüzme bilen ve bilmeyen çocuklar gruplara ayrılacak.Alanında uzman eğitmenler, yüzme bilmeyen çocuklara yüzme, yüzme bilen miniklere ise yüzme stillerini öğretecek.Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, çocuklara çevre bilincini aşılamak için kamp döneminde doğayı ve bulundukları alanı tanımaları için Hazar Gölü’ne tanıtıcı gezi organize edecek.

Diyetisyenlerin hazırladığı listeyle çocuklar düzenli beslenecek  Diyetisyenlerin hazırladığı listeyle çocuklar, 5 günlük kamp süresince kahvaltı, öğle, ikindi ve akşam yemeği olmak üzere günde, 4 öğün ücretsiz yemek hizmetleri sayesinde düzenli beslenme imkânı bulacak.Kamp dönemi boyunca yaşanabilecek olumsuz sağlık durumlarına karşı alanda bulunan revirde sağlık personeli 24 saat görev yapacak.

Her gruba kamp ateşi eşliğinde veda gecesi  Her hafta 100 kişiden oluşacak çocuk grubunun kabul edileceği kampın son gününde veda gecesi düzenlenecek. Yakılacak kamp ateşi etrafında çocuklar, müzik eşliğinde halaylar çekerek eğlenecek, kamp ile ilgili, duygu ve düşüncelerini dile getirme şansı yakalayacak.Ulaşım Daire Başkanlığı, toplu taşıma araçlarıyla çocukları kamp alanına taşıyacak.Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşecek olan kamp, 10 Eylül’de sona erecek. 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Su Borcu Olanlara Yeni FırsatÖnceki Haber

Su Borcu Olanlara Yeni Fırsat

Diyarbakırlı Kadınların Emeği Keçi Burcu’nda Değer BulacakSonraki Haber

Diyarbakırlı Kadınların Emeği Keçi Burcu...

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar