Diyarbakır
DOLAR8.4301
EURO10.0135
ALTIN491.44

Diyarbakırlı Kadınların Emeği Keçi Burcu’nda Değer Bulacak

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Diyarbakırlı Kadınların Emeği Keçi Burcu’nda Değer Bulacak
Abone ol
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kadın Emeğiyle Üretilen Kentin Yöresel Yemeklerini Keçi Burcu’nda Yerli Ve Yabancı Turistlere Tanıtacak. Kadın Ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, Kadınların Sosyal Yaşama Katılımlarını Ve İstihdama Destek Sağlamak İçin Birçok Alanda Çalışmalarına Devam Ediyor.
Diski haber ici

Haber Muhabiri Özlem Kaplan
Haberdiyarbakir.Org Diyarbakır

Haberin Resmi Kaynağı D.B.Belediyesi Basın Bürosu

Büyükşehir Belediyesi, çevre düzenleme çalışmalarını tamamlayıp kentin yeni kültür-sanat alanına dönüştürdüğü Keçi Burcu’nda, kadınlar mutfakta ürettikleri yöresel yemekleri yerli ve yabancı turistlerin beğenisine sunacak.Kentin gastronomisine katkı sunacak olan projede, 30 kadının ürettiği tescilli yöresel yemekler Keçi Burcu’nda kurulacak stantlarda satışı yapılacak. Proje sayesinde kadınlar, ailelerine ekonomik anlamda katkı sağlayacak.

Yöresel Yemekler Eğitimi BaşladıKadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, tescilli Diyarbakır yöresel yemekleri eğitiminin startını kentte kadın alanında faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşu temsilcilerine,  Koşuyolu Parkında yer alan Hanımlar Lokali ve Spor Merkezi'nde yaptığı bilgilendirmeyle başlattı.Düzenlenen bilgilendirme toplantısında Keçi Burcu’nun işlevlendirilmesi projesi kapsamında kadınlara verilecek olan yöresel yemekler eğitimi ile ilgili bilgiler paylaşılarak, eğitimlerden istifade etmek isteyen kadınların yönlendirilmesi istendi.

Tescilli Diyarbakır Yemekleri Eğitimine 100 Kadın Kabul EdilecekKadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, tescilli Diyarbakır yemekleri eğitimine 100 kadını kabul edecek.Daha önce mutfak sanatları eğitimi almış 18-30 kadınlara öncelikli verilecek projede, kursiyerlere yöresel ürünlerin üretimi ve sunumu ile ilgili eğitimler verilecek.Büyükşehir Belediyesi, eğitim sonunda tescilli Diyarbakır yemeklerini öğrenen 30 kadına, Keçi Burcu’nda yer tahsis ederek ürettikleri ürünlerin satışına imkân tanıyacak.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Maddi Durumu Düşük Çocuklara Ücretsiz Yaz TatiliÖnceki Haber

Maddi Durumu Düşük Çocuklara Ücretsiz Ya...

Diyarbakır İş Kadınları Derneğinden AçıklamaSonraki Haber

Diyarbakır İş Kadınları Derneğinden Açık...

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar