Diyarbakır
DOLAR8.1177
EURO9.7875
ALTIN462.37

Koronavirüs Aşısı’nda Gazetecilere Öncelik Tanınmalı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Koronavirüs Aşısı’nda Gazetecilere Öncelik Tanınmalı
Abone ol
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu, Türkiye’de Koronavirüs Aşısı Uygulanacak Öncelikli Gruplar Arasında Basın Ve Medya Çalışanlarının Da Yer Alması Gerektiğini Söyledi.

Haber Muhabiri Ali Şeran
Yayıncı  Haberdiyarbakir.Org Ankara
Haberin Resmi Kaynağı Büyük Birlik Partisi Basın Bürosu

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu, Türkiye’de Koronavirüs Aşısı Uygulanacak Öncelikli Gruplar Arasında Basın Ve Medya Çalışanlarının da Yer Alması Gerektiğini Söyledi.“Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan Koronavirüs aşısı uygulanacak öncelikli gruplar arasında, toplumun gözü kulağı olan basın ve medya çalışanlarının da yer alması elzem bir durumdur. Önemli bir kamu hizmetini yerine getiren basın ve medya çalışanları, emniyet güçlerimiz ve sağlık personelinden sonra insanlarla en çok etkileşim kuran meslek gruplarından birisidir. Dolayısıyla Koronavirüs aşısı yapılacak öncelikli gruplar arasında gazeteciler de yer almalıdır” dedi.

Türkiye’de yaklaşık 2 aydır Koronavirüs aşısı uygulandığını ifade eden BBP Genel Başkan Yardımcısı şöyle konuştu: “Yurtdışından getirilen Koronavirüs aşıları Sağlık Bakanlığı tarafından yaklaşık 2 ay önce uygulanmaya başlandı. Sağlık kurumlarında çalışanlar başta olmak üzere yaşlı, engelli ve koruma evlerinde kalanlar ile 65 yaş üstü vatandaşlarımız aşı uygulanacak öncelikli gruplar arasında yer aldı. Evet, bu gruplar aşı uygulamasında öncelikli olmalıdır. Ama bu gruplara basın ve medya sektöründe çalışanlar da dâhil edilmelidir. Çünkü basın ve medya çalışanları, topluma sağlıklı haber ve bilgi akışı sağlamak için gece gündüz demeden mesai yapmaktadır. Aynı zamanda bu kesim, sağlık ve emniyet güçlerinden sonra insanlarla en çok etkileşim halinde olan kesimdir.”

Covid-19 salgınıyla hayatın durma noktasına geldiğini belirten Genel Başkan Yardımcısı , neredeyse tüm işletmelerin kapandığını ancak topluma bilgi ve haber akışı sağlamak amacıyla basın ve medya çalışanlarının iş yükünü arttığını ve muazzam derecede mesai yaptığını aktardı. Genel Başkan Yardımcısı şunları söyledi: “Covid-19 salgını tüm dünyada yaşamı felç etti. Bu süreçte kamu kurumları, işletmeler ve hizmet sektörleri uzaktan çalışmaya başladı. Öğrencilerimiz uzaktan eğitim gördü. Herkesin evine çekildiği bir dönemde sağlık çalışanları, emniyet ve kolluk kuvvetlerimiz kadar basın ve medya çalışanları da sahada mesailerine devam ettiler. Yeri geldi hayatlarını hiçe saydılar. Kardeşlerin bile birbirine mesafeli durduğu böyle sıkıntılı bir süreçte onlar, sırf topluma haber akışı sağlamak için insanlarla etkileşim duymaya devam ettiler, devam ediyorlar. Bu sebeple gazeteciler, basın ve medya çalışanları Koronavirüs aşısı uygulanacak öncelikli gruplar arasında yer almalıdır.”

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Siirt’te ’Yeni Nüfus Müdürlüğü Konsepti’, Vatandaşların Hizmetine GirdiÖnceki Haber

Siirt’te ’Yeni Nüfus Müdürlüğü Konsepti’...

Diyarbakır DEVA’lı Kadınlardan Destek ÇağrısıSonraki Haber

Diyarbakır DEVA’lı Kadınlardan Destek Ça...

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar