Reklamı Geç
Sosyal Medyamız
Diyarbakır
DOLAR18.6452
EURO19.6508
ALTIN1077.0
Sosyal Medyamız

Diyarbakır Basketbol Spor Kulübü KBBL’de

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Diyarbakır Basketbol Spor Kulübü KBBL’de
Sosyal Medyamız
Abone ol
Diyarbakır Takımlarından Diyarbakır Basketbol Spor Kulübü Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi’nde (KBBL) Diyarbakır’ı Temsil Edecek.
Şeran Plaza

Haber Muhabiri Şahin Şeran
Resmi Kaynak Recep Eser

Diyarbakır ve bölgemiz için kadın basketbolun ilimizde de olması özellikle kız çocuklarımız için son derece olumlu bir durum. Kadınlarımız, kızlarımıza sporun özellikle basketbol kültürünün aşılanması, çocuklarımız için örnek teşkil etmesi hayli önem arz etmekte. Konu ile ilgili haber sitemize açıklamalarda bulunan Diyarbakır Basketbol Spor Kulübü Baş Antrenörü Süleyman Tölük "Diyarbakır Basketbol Spor Kulübü olarak bu sene ilk defa katılacağımız KBBL'de amacımız özellikle bölgemizde yetişen sporcularımızın gelişimine katkı sağlamak ve şehrimize kadın basketbol kültürünü aşılamak olacak. Dış transferlerle ve kendi sporcularımızla harmanladığımız ekibimizle bu sezon tecrübe kazanmak, ligi tanıyıp Türkiye Kadın Basketbolu alanında varlığımızı hissettirmektir. İlk sezon en büyük hedefimiz play-off potasında olmak olacaktır."

''Bir diğer projemiz ise Türk nüfusunun yoğun olduğu Avrupa ülkelerinde Türk ismi ile bir oluşum yapıp Avrupa ve Diyarbakır ilimiz arasında bağlantı kurmak olacaktır." dedi. Diyarbakır Basketbol Spor Kulübü antrenmanlarına tam kadro devam etmekte. E Grubunda mücadele edecek olan takımımızın gurubunda; Samsun Temsilcisi 55 Zorlu Eğitim Kurumları, Mardin Temsilcisi Mardin Gençlerbiliği, Mersin Temsilcisi Mersin Üniversitesi. Van Temsilcisi Van Büyükşehir Belediye takımları yer almakta. Haberdiyarbakir.Org Resmi Haber Ajansı olarak Diyarbakır Basketbol Spor Kulübü’ne başarılar diliyoruz ve her zaman desteğimizin kendileriyle olduğunu vurgulamak istiyoruz.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 5
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 2
  İNANILMAZ
 • 2
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Atik: CHP’de Kürt Sorununu Da Çözecek Yürek Var!Önceki Haber

Atik: CHP’de Kürt Sorununu Da Çözecek Yü...

Turgut Öğüt Vefatının 3. Yıldönümünde AnılıyorSonraki Haber

Turgut Öğüt Vefatının 3. Yıldönümünde An...

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar