Reklamı Geç
Sosyal Medyamız
Diyarbakır
DOLAR18.6452
EURO19.6508
ALTIN1077.0
Sosyal Medyamız

Atik: CHP’de Kürt Sorununu Da Çözecek Yürek Var!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Atik: CHP’de Kürt Sorununu Da Çözecek Yürek Var!
Sosyal Medyamız
Abone ol
“CHP’de Kürt Sorununu Da Çözecek Yürek Var. Türkiye’nin Kangren Olmuş Tüm Sorunlarına Aynı Yüreklilikle Neşter Vurulacağından Eminim” Dedi.
Şeran Plaza

Haber Muhabiri Ali Şeran
Resmi Kaynak  CHP Diyarbakır Basın

 

CHP Lideri Kemal Kıçıldaroğlu’nun, geleneksel parti politikaları sınırlarının ötesine geçerek, Türkiye’nin ikinci yüz yılında “Cumhuriyeti taçlandırma” hamlelerinin, toplumun her kesiminden destek bulduğunu belirten partinin Diyarbakır İl Başkanı Abdullah Atik, her türlü sorunun, cesur kadroların üreteceği çözümlerle alt edileceğini söyledi. Kılıçdaroğlu’nun geçen hafta yaptığı “yanımda mısınız?” çağrısından sonra, partinin adeta kenetlenerek, yekvücut olduğunu dile getiren Atik “Bu soru ve verilen cevaplar, biat isteği ve lidere bağlılığı değil, CHP’nin önümüzdeki günlerde ülkenin yumuşak karnı olan sorunlara yapılacak dokunuşlarda, geçmişteki CHP politikalarını aşarak, çözüm iradesini koymanın göstergesiydi. Nitekim öyle de oldu. Kemal Kılıçdaroğlu, her türlü sorunu çözme çabasında, partisinin her kademesiyle kendisiyle birlikte olduğunu ülkeye gösterdi” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci yüzyılında artık çağdaş dünya normlarında tartışılmaması gereken sorunları bulunduğunu ifade eden Atik “Başörtüsü, siyasal İslam ve ona sığınan Ak Parti’nin en önemli argümanlarından biriydi. Kılıçdaroğlu’nun dün yaptığı açıklama ile sübjektif olarak değil, yasal güvence ile başörtüsüne sağlanan özgürlüğü garanti altına alma çıkışı, bu argümanı artık kullanım dışı bıraktı. Kendi ifadesiyle bu bir turnusol kâğıdı olarak ortada duruyor. Ne kadar samimi olunduğu her siyasi kesim tarafından açıkça ortaya çıkacak. Şu kesin; CHP geleneksel politikalarını geride bırakıp, yüreklilikle bu sorunu çözeceğini ortaya koymuş oldu” diye konuştu.

CHP’nin ilerleyen günlerde çözüm bekleyen daha birçok konuda yürekli davranıp, çözüm reçetelerini ve iradesini ortaya koyacağını dile getiren Atik “Kemal Kılıçdaroğlu’nun dünkü bu açıklaması bölgede büyük bir direnci de kırdı ve sempati topladı. Çünkü yıllardır yapılan karşı propagandalarla, CHP’nin inanç karşıtı olduğu savunuluyordu. Genel itibarıyla mütedeyyin diyebileceğimiz bölge halkı da bundan tabii ki etkileniyordu. Artık bu değişecek. CHP’nin inanca saygılı olduğu açıkça görülecek. Şimdi herkes CHP’den Kürt sorunu ile ilgili bir çözüm reçetesi, yol haritası bekliyor. Diyarbakır halkının ve bölgedeki yurttaşların şunu bilmesini isterim. CHP’de Kürt sorununu da çözecek yürek var. Bu konu da artık Türkiye’nin gündeminden çıkacak. CHP iktidarında Türkiye’nin kangren olmuş tüm sorunlarına aynı yüreklilikle neşter vurulacağından eminim. Kürt sorunu mutlaka TBMM çatısı altında, üçüncü yol politikasıyla çözülecek. Halk dili ve dini arasında tercih yapmak zorunda kalmayacak. CHP, hesaplaşma söylemi ve artından yaptığı çıkışlar ile Türkiye’de siyasette yeni bir çığır açtı. Sorunların çözümü yürek ister ve CHP, yüreğiyle beraber gövdesini ortaya koyuyor” dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 1
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 1
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
CHP"li Atik “Diyarbakır Örgütünü Yeniledik Hedefe Kilitlendik”Önceki Haber

CHP"li Atik “Diyarbakır Örgütünü Yeniled...

Diyarbakır Basketbol Spor Kulübü KBBL’deSonraki Haber

Diyarbakır Basketbol Spor Kulübü KBBL’de

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar