Reklamı Geç
Sosyal Medyamız
Diyarbakır
DOLAR18.6452
EURO19.6508
ALTIN1077.0
Sosyal Medyamız

Berat Kandili Koronavirüs’ten Beratımıza Vesile Olsun

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Berat Kandili Koronavirüs’ten Beratımıza Vesile Olsun
Sosyal Medyamız
Abone ol
Haberdiyarbakir.Org Haber Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı DR.Berfu İlter Berat Kandili Dolayısıyla Yayımladığı Mesajında Tüm İslam Âleminin Berat Kandili’ni Tebrik Ederek Ülkemizin Ve İnsanlığın İçersin de Bulunduğu Koronavirüs Salgınından Bir An Evvel Beratına Vesile Olması Temennisinde Bulundu.
Şeran Plaza

Haber Muhabiri Ali Şeran
Haberdiyarbakir.Org Afyon
Haberin Resmi Kaynağı Süleyman Karaarslan

Haberdiyarbakir.Org Haber Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı DR.Berfu İlter Berat Kandili Dolayısıyla Yayımladığı Mesajında Tüm İslam Âleminin Berat Kandili’ni Tebrik Ederek Ülkemizin Ve İnsanlığın İçersinde Bulunduğu Koronavirüs Salgınından Bir An Evvel Beratına Vesile Olması Temennisinde Bulundu.“Gönüllerin merhamet dolduğu, insanların sabırlı, sevgi ve saygının hâkim olduğu Ramazan ayının habercisi olan Berat Kandilini idrak etmenin manevi iklimini buruk yaşıyoruz. Af ve şükür vesilesi olan kandiller, müminler için de manevi bir arınmanın yanında, hayat muhasebesi yapma fırsatı sunan gecelerdir. Berat Kandili de bu önemli gecelerden bir tanesidir” ifadelerine yer verdi.

İslam dünyası için büyük önem taşıyan Berat Kandili’ni iyi değerlendirmek gerektiğini aktaran DR.Berfu İlter, şunları kaydetti: “Bu mübarek gece Allah’ın kullarını günahlardan arındırdığı gecedir. Dolayısıyla bizlerin bu geceyi değerlendirip bol bol dua ederek geçirmemiz gerekiyor. Bu gece, birey olarak her türlü olumsuzluklardan arınmak için yüce Mevla’mızdan beratımızı isteyelim. Geçmiş ömrümüzün muhasebesini yapma, kalan ömrümüzün, iyi bir Müslüman’a yakışır şekilde geçirilmesi için karar verme ve plan yapma imkânımız var. Cenab-ı Allah, bu gece af kapılarını biz kullar için aralıyor. Berat Gecesi, en kirli kalplerin bile semaya açılan ellerinin boş çevrilmediği bir gecedir. Sorumluluklarımızı yeniden hatırlayalım ve bizi biz yapan milli ve manevi değerlerimizle birlikte on bir ayın sultanı Ramazan ayını hep birlikte idrak edelim.”

Mesajında, Koronavirüs salgınına da değinen DR.Berfu İlter, şu ifadelere yer verdi: “İçinde bulunduğumuz ve dünyayla birlikte ülkemizi de etkisi altına alan virüs nedeniyle zor durumda olan kardeşlerimize de bol bol dua edelim. Berat Kandili, inşallah ülkemizin ve insanlığın içersinde bulunduğu Koronavirüs salgınından bir an evvel beratına vesile olur.  Berat Gecemizin; milletimiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için sağlığa ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Gecemiz mübarek olsun.”

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ASESDER Dur Durak BilmiyorÖnceki Haber

ASESDER Dur Durak Bilmiyor

“Tarihe İz Bırakan Kadınlar” Sergisi AçıldıSonraki Haber

“Tarihe İz Bırakan Kadınlar” Sergisi Açı...

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar