Diyarbakır
DOLAR8.1177
EURO9.7875
ALTIN462.37

ADEM'li Kadınların El Emeği Ürünleri Sergilendi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ADEM'li Kadınların El Emeği Ürünleri Sergilendi
Abone ol
Diyarbakırın Yenişehir İlçesinde Kadınlar, Aile Destek Merkezlerinde Ürettikleri El Emeği Ürünleri Satarak Aile Bütçelerine Katkıda Bulunuyorlar.

Haber Muhabiri Hatice Öğüt
Yayıncı  Haberdiyarbakir.Org Diyarbakır
Haberin Resmi Kaynağı 
Yenişehir BelediyesiBasın Bürosu

Diyarbakır Yenişehir Kaymakamlığı ve Belediyesine bağlı Kadın Aile Destek Merkezi (ADEM) kursiyerleri tarafından  el emeği ile yapılan ürünler Mezopotamya Tarım ve Hayvancılık Fuarında sergilendi. Yenişehir Belediyesi ve Kaymakamlığı  bünyesinde bulunan ADEM'lerde eğitim alan kursiyerler hem öğreniyor hemde para kazanıyor.Mezopotamya Tarım ve Hayvancılık Fuarında Diyarbakır Yenişehir Kaymakamlığı ve Belediyesi tarafından kurulan standa ADEM'li kadınların ürünleri yoğun ilgi gördü.

Faaliyetlerimiz Aralıksız Sürecek

Yenişehir Kaymakamlığı ve Belediyesi Kadın Aile Destek Merkezi Müdürü kursiyer kadınlar  ile yoğun bir faaliyet gerçekleştirdiklerini belirterek, "Devletimizin sağladığı imkanları halkımıza kazandırmaya gayret göstermekteyiz. Eğitim öğretim faaliyetlerimize destek ve katkılarını esirgemeyen Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız Beşikci'ye teşekkür ediyorum. Aile Destek Merkezi olarak kadınlarımıza yönelik faaliyetlerimiz  aralıksız olarak devam ettirmekteyiz."dedi.

Üretime Katkı Sunuyorlar

Aile Destek Merkezlerinin kadınların sosyalleşmesine ve sanatsal yönlerinin ön plana çıkmasına önemli katkılar sunduğunu belirten Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Kadınların üretime katkı sunmalarından dolayı memnuniyet duyduğunu ifade etti. İmkan verildiğinde kadınlarımızın ne kadar güzel işler ortaya çıkaracaklarını buradaki sergide görmüş olduk.Burada görülen eserler de verilen emeğin en güzel kanıtıdır. Çok güzel işlere imza atmışlar."şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
“Can Dostlara” Beş Yıldızlı YuvaÖnceki Haber

“Can Dostlara” Beş Yıldızlı Yuva

Tüketici Ödülleri Şampiyonları Diyarbakır'daSonraki Haber

Tüketici Ödülleri Şampiyonları Diyarbakı...

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar