Reklamı Geç
Her Damlası Rahmet
Diyarbakır
DOLAR13.5214
EURO15.4905
ALTIN788.56
Her Damlası Rahmet

18 Yaşından Küçüklere Otobüs Ve Uçak Bilet Satışı Yasaklandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
18 Yaşından Küçüklere Otobüs Ve Uçak Bilet Satışı Yasaklandı
Her Damlası Rahmet
Abone ol
Hakkari'de, 18 Yaşından Küçüklere Otobüs Terminalleri, Hava Yolları Acenteleri Ve Bilet Satış Noktalarında Bilet Satışının Yapılması Yasaklandı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre,Hakkari il sınırları içerisinde ailesinin ve kurumun bilgisi dışında evden ve yurtlardan kaçan, kayıp olan çocuk ve gençlerin başlarına gelebilecek ileride yaşamlarını olumsuz yönde etkileyecek olayların engellenmesi, izinsiz il dışına çıkmalarının önüne geçilmesi, ailelerdeki kayıp çocuk infialinin yaşanmasının engellenmesi amacıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/C maddesi gereğince ilimizde uygulanmak üzere, “Hakkari ilinde on sekiz (18) yaşından küçüklere şehirlerarası otobüs terminalleri ve acentelerden bilet satışının düzenlenmesi hususları”  düzenlenerek ekte sunulmuştur. Kamuoyuna saygı ile duyurulur denildi.

18 Yaşından Küçüklerin Seyahat Edebilmeleri İçin Ailesinin İzni Aranacak

Düzenlemeye göre, şehirlerarası otobüs terminallerinde, hava yolları acentelerinde ve bilet satış noktalarında 18 yaşından küçüklere bilet satışı yapılmayacak. Ayrıca, 18 yaşından küçüklerin seyahatleri için yanlarında velisi, vasisi veya kanuni temsilcisi bulunmadan yalnız başına bilet talep etmeleri halinde iletişim araçları ile irtibata geçilerek, çocuğun yapmak istediği seyahate ilişkin bilgilerinin olup olmadığı teyit edilip ve bu durum tutanağa bağlandıktan sonra bilet satışı yapılabilecek.

Öğrenciler Karardan Muaf Tutuldu

18 yaşından küçüklerin yalnız başına bilet talep etmelerinden velisi, vasisi veya kanuni temsilcisinin seyahatten bilgisi olmadığının tespit edilmesi halinde ise kolluk kuvvetleri bilgilendirilecek. Kentte veya gideceği ilde öğrenci olduğunu ispatlayan 18 yaşından küçüklere ise belge gösterdiğinde bilet satışı yapılabilecek.

Haber Muhabiri Ali Şeran
Haberdiyarbakir.Org Hakkari

Haberin Resmi Kaynağı Hakkari Valiliği

Anahtar Kelimeler:
 • 3
  SEVDİM
 • 3
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 2
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
DİYŞAD 8 YaşındaÖnceki Haber

DİYŞAD 8 Yaşında

Yoğurt Kovasında Toz Esrar Ele GeçirildiSonraki Haber

Yoğurt Kovasında Toz Esrar Ele Geçirildi

Her Damlası Rahmet

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar