Reklamı Geç
Her Damlası Rahmet
Diyarbakır
DOLAR13.5405
EURO15.4948
ALTIN789.04
Recep Eser

Recep Eser

Mail: [email protected]

Her Damlası Rahmet

Timsahın Gözyaşları

Timsahın Gözyaşları

“Timsahın Gözyaşları” tabirini duymuşsunuzdur. Birileri yalandan ağlarsa yada üzülürse hep bu değimi kullanırız. Bu konu ile ilgili sözlükte,Timsahlar Avlarını Hatta Yavrularını Yerken, Ağızlarını Çokça Açtıklarında, Gözlerinden Sıvı Salgılarlar Gelir. Gözyaşı Gibi Görünen Bu Sıvının Üzüntüyle Bir İlgisi Yoktur  Yani Gözyaşı Değildirdiye geçer. Yüce yaratıcı onları böyle yaratmıştır. Yavrusunu yerken ağzını çok açacaksın emri verilmiştir kendilerine. Ağız açıldığı zaman da gözlerden bir tür sıvı geliyor. Düşünsenize yavrusunu yiyor, gözünden yaş geliyor ve ağlamıyor. Ama herkes ağlıyor sanıyor. Vay be Böyle bir olayı keşfetmek kolay değil, ancak bilim ve ilim ile olur.

İşte bilime ve ilime saygı duymanın bir örneği daha.Birde iki ayaklı timsahlar var.O iki ayaklı timsahlar insanların arkasından kalmayan dolapları çevirirler. Kalmayan yalanı, iftirayı atarlar. Bunlar gece ayrı, gündüz ayrı telden çalarlar.Senin yanında farklı arkanda çok farklıdırlar.Böyle yapmalarının en büyük  nedeni kendilerine rakip olarak gördüklerini kıskanmaları, onları çekememeleridir.Kendi beceriksizlikleri, kabiliyetsizliklerini, işe yamamazlıklarını başkalarının üzerine atıp prim sağlamak bunların en kolay yaptığı iştir.

Hatta bunlar bu işi yaşamlarının doğal alkışı içinde görürler. Acıktıklarında yemek gibi, susadıklarında su içmek gibi, nefes almak gibi.Hatta öyle ki bu yaptıklarını kendi aralarında konuşur, kahkahalar atıp eğlendiklerini sanırlar. Çünkü bunların eğlence anlayışları budur.Hatta bu konuda kendi aralarında rekabete girerler.

Ben daha çok iftira attım.Bir dahaki sefere benim daha çok yalan söylemem lazım.Bu konular üzerinde daha çok çalışmalıyım. En yalancı, en iftiracı ben olmalıyım.Bunlara maruz kalan kişinin başına bir şey geldiği zaman ise bu defa başka bir yarış başlar aralarında.Tıpkı timsahlar gibi daha çok ağlama, daha fazla gözyaşı dökme yarışı.Ben hepsinden daha çok gözyaşı dökmeliyim.Daha çok ağlamalı, daha çok ses çıkarmalıyım.Herkes benim daha çok üzüldüğümü görmeli.Ve en son içlerindeki sesi dışarı vururlar.

Bu Konuda Üzerime Kimseyi Tanımam.Bu Konuda En Büyük Benimm Ulan.Timsahın Gözyaşları; bu deyimi ilk olarak iki ayaklı timsahlar için kullanan kim ise çok büyük bir gözlemciymiş.Son olarak; Gerçek timsahlar ile iki ayaklı timsahlar arasındaki fark ise;Gerçek timsahlar çok tatlı çok sevimliler. İki ayaklı olanlar ise bir o kadar sevimsiz, itici ve alçaktırlar.

Recep Eser
Haberdiyarbakir.Org 
Köşe Yazarı / Columnist

İletişimhaberdiyarbakir.org@msn.com

Yorum Yazın

Her Damlası Rahmet
Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar