Diyarbakır
DOLAR8.4298
EURO10.0156
ALTIN491.44
Recep Eser

Recep Eser

Mail: reser@haberdiyarbakir.org

Alıp Götürürler Seni

Alıp Götürürler Seni

Recep Eser / Haberdiyarbakir.Org 
Köşe Yazarı / Columnist

İletişimhaberdiyarbakir.org@msn.com

Çok bağlanmayacaksın bu dünyaya. Hatta hiç bağlanmayacaksın. Yıllar yılı çalışıp didiniyorsun. Kazanıyorsun. Sonra daha çok diyorsun. Daha fazlasını istiyorsun. Oysa bağlandıkça kaybediyorsun. Ama farkına varmıyorsun.

Unutma sakın.Dünya boş. İçindekiler boş. Dünyaya ait ne varsa bomboş. Bir müddet yaşayacaksın. Sonra terk-i dünya. Burada ne yaptıysan karşına çıkacak. Bir gün bir hastalık gelip alıp seni götürecek bu dünyadan. Nerden geldi bu hastalık diyecekler. Bu dünyada yaptığın iyilikler ve kötülükler şahitlik edecek sana. Belki keyifle dışarıda gezerken bir araba gelip çarpacak.Alıp seni götürecek sevdiklerinden. Adına trafik kazasın diyecekler.Sonra da zamansız gitti diyecekler. Daha yapacak çok işi var diyecekler. Sevindirdiğin ve üzdüğün insanlar şahitlik edecek sana.

Yolda yürürken ayağın kayacak. Yere düşeceksin. Başını vuracaksın. Beyin kanaması diyecekler. Nasıl oldu diyecekler. İnanmıyoruz diyecekler. Yapacak bir şey kalmayacak. Hayırların şerlerin şahitlik edecek sana.Beklide balkonda oturmuş keyifle çayını içerken nerden geldiği belli olmayan bir mermi bulacak seni. Balkon sefan hayatındaki en büyük cefan olacak. Dedikodusunu yaptığın, ardından yalanlar attığın, iftiralar dizdiklerin, yüzüne gelince de sana şaklabanlık yaptıkların şahitlik edecek sana. Herkes adına virüs diyecek. Bu virüs insanlığın başına bela olacak. Binlerce insan ölecek. Aman ben bu virüse yakalanmamayım diyeceksin. Yakalanmamak için de her şeyi yapacaksın. Dışarıya çıkmayı bırak, balkonuna çıkmaya bile korkacaksın.

O kafeslere kapattığımız, o kötü davrandığımız, o işkence yaptığımız sevimli dostlarımız dışarıdan bizlere acı acı bakacaklar. Belki de bizlerle dalga geçecekler. Birden bire bir öksürük, biraz ateş, nefes alamama. Sonra bir bakmışsın hastanede bir sedyede oksijen bağlamışlar. Bir iki gün sonra yoğun bakım. Sonra bir doktor başınız sağ olsun diyecek ve her şey bitecek.  Namazın bile kılınmayacak belki. Cenazene bile belli kişiler katılacak. Bekli de imam hakkınızı helal edin diye soramayacak. Haklarda helal edilir yada edilmez bellimi olur. Cesedini bile belki gömecek yer bulamayacaklar. Belki de Hindistan’daki gibi bir nehre atacaklar. Timsahlara balıklara yem olacaksın. Bu bomboş dünyada daha neler nelergelir insanın başına. Yani demem o ki.Hiç beklemediğin bir anda, alıp götürürler seni.

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar