Diyarbakır
DOLAR8.3276
EURO10.0556
ALTIN480.30

Yenişehir Belediyesi Dar Gelirliye Köprü Oldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yenişehir Belediyesi Dar Gelirliye Köprü Oldu
Abone ol
Diyarbakır’ın Yenişehir İlçe Kaymakamlığı Ve Belediyesi, Komşun İçin Yemek Pişir Projesini Yeniden Hayata Geçirdi. Proje İle Yenişehir Belediyesi Koronavirüs Tedbirleri Kapsamında Ramazan Ayı Boyunca Getirilen Kısıtlamalarda Hayırsever İle Dar Gelirli Yoksul Vatandaşlar Arasından Adeta Bir Köprü Oluşturuyor.

Yenişehir ilçesinde Ramazan ayının başlamasıyla hayata geçirilen proje ile hayırsever vatandaşlar evlerinde hazırladıkları yemekleri yoksul ve dar gelirli ailelerle paylaşıyor. Komşun İçin Yemek Pişir Projesi ile hayırsever vatandaşların, evlerinde hazırladıkları yemekler, Belediye ekiplerince yoksul ve dar gelirli ailelere yetiştirilirken ,projeye ilçe sınırlarında bulunan tüm hayırsever vatandaşlar katılım sağlayabiliyor.

İhtiyaç Sahiplerine Belediye  Ulaştırıyor.Koronavürüs tedbirleri kapsamında Ramazan ayı boyunca getirilen kısıtlamalarda Hayırsever ile dar gelirli yoksul vatandaşlar arasından adeta bir köprü oluşturduklarını belirten Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Murat Beşikci, ‘’Yapılan gerekli koordinasyonla ekiplerimiz Mübarek  Ramazan Ay’ımız başlar başlamaz hayırsever vatandaşlarımızın evlerinden sefer taslarını alıp ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyorlar.’’

Yenişehir Belediyesi Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile Yenişehir Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfınca koordineli olarak yürütülen projeye ilçe sınırlarında bulunan tüm hayırsever vatandaşların katılım sağlayabildiklerini anlatan Başkan“Bir toplumda ne kadar çok yardımlaşma ve dayanışma varsa o kadar çok huzur, barış ve kardeşlik vardır. İlçemizde yapılan gerekli koordinasyonla ekiplerimiz her akşam hayırsever vatandaşlarımızın evlerinden sefer taslarını alıp ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyorlar.

İlk Gün’de 40 Aileye Sıcak Yemek Ulaştırıldı.Ramazan’ın ilk günü önceki gün  40 hayırsever vatandaşımızla başladık. 40 Ailemize hayırseverlerimizin yemeklerini ulaştırdık. Ramazan boyunca sürdüreceğimiz projemizi Yenişehir Sosyal Yardımlaşma Vakfımızla birlikte ilçemizde bulunan tüm ihtiyaç sahiplerine yayacağız.” dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yeni Baro Yönetimi Tahir Elçi"yi ve Yaşamını Yitiren Avukatları UnutmadılarÖnceki Haber

Yeni Baro Yönetimi Tahir Elçi"yi ve Yaşa...

Koronavirüs Virüs Tırmanışta!Sonraki Haber

Koronavirüs Virüs Tırmanışta!

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar