Reklamı Geç
Sosyal Medyamız
Diyarbakır
DOLAR16.192
EURO17.4658
ALTIN965.28
Sosyal Medyamız

Sonsuza Kadar Akacak Bir Rahmet Pınarı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sonsuza Kadar Akacak Bir Rahmet Pınarı
Sosyal Medyamız
Abone ol
Haberdiyarbakir.Org Resmi Haber Ajansı Baş Yazarı Ayşegül Çepik Bir Kez Daha Kavuştuğumuz Mübarek Kadir Gecesi Dolayısıyla, Duygu Yüklü Bir Kutlama Mesajı Yayınladı.

Ayşegül Çepik 
Haberdiyarbakir.Org
// Head Writer 
haberdiyarbakir.org@msn.com

‘Bu gece, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ni idrak etmenin sevinç ve heyecanını bütün kâinat yaşamakta. Bütün insanlık âlemi, bir kez daha Kadir Gecesi ile şereflendi’ Haberdiyarbakir.Org Haber Ajansı Baş Yazarı Ayşegül Çepik   mesajında duygularını şöyle dile getirdi:‘Rahmet denizinin bütün dünyayı sarıp sarmaladığı, On Bir Ayın sultanı Ramazanı Şerif’in bereketine, bereket katan Kadir Gecesi’nin, sinesinde Rahmani müjdeler olan, bin aydan daha hayırlı bir gece olduğu buyrulmuştur. Tadına doyum olmayan, manevi bir iklimde idrak ettiğimiz Ramazan ayı, Kadir Gecesi ile zirveye ulaşarak taçlanmakta ve bizleri Bayram’a ulaştıran manevi bir bağ tamamlanmaktadır’. Sayısız güzelliklerin yaşandığı ve mükâfatların sınırsız olarak ihsan edildiği Kadir Gecesi’nin manevi bir iç yolculuk olduğunun altını çizen Haberdiyarbakir.Org Haber Ajansı Baş Yazarı Ayşegül Çepik, şöyle devam etti:

Kardeşlik Halkalarına, Yeni Zincirler EkleyeceğizCenabı Allah’ın; sonsuz rahmet, merhamet ve mağfiretinin bütün kâinatı kapladığı bu kutlu gün ve geceler, tarifi olanaksız güzellikleri de beraberinde getirmektedir. Sinelerimizin dostluklara açıldığı bu mübarek zaman diliminde, Camilere akın edecek, secdelerimiz, zikirlerimiz ve niyazlarımızla, Yüce Rabbimiz’e yakaracağız. Başta vatanımız olmak üzere, dünyayı etkisi altına alarak, adeta hayatı felç eden ve milyonlarca insanın hayatını kaybettiği bulaşıcı salgından bütün insanlık âleminin tamamen kurtulması, sınırımızda yaşanan savaşın sona ermesi, Filistin başta olmak üzere, bütün dünyada yaşanan zulümlerin bitmesi için, Cenab-ı Allah’a, dualarda buluşacağız.Bu gece kırık gönülleri onarmak, dostluk, birlik, dirlik ve beraberliğimizi pekiştirmek için adımlar atacağız. Kadir Gecesi’ni idrak ederken, ekonomik durumu elverişli olmayan insanlarımızı, zulme maruz kalmışların haklarını düşünmemiz, yetimlerimizin başını okşamak  ve onların dertleriyle hemhal olmak ve sılai rahim yapmak için, bulunmaz bir fırsat hepimiz için. Bu bütün Müslümanların üzerine düşen, İslami ve Kur’ani bir vazife ve aynı zamanda sorumluluktur.

Bu müstesna ve mübarek gecelerin birçok manevi güzellik ve görkemiyle şenleniyor, heyecanlanıyor, hevesleniyor, aradığımız huzurun sesini duyuyoruz. Hamdolsun Kadir Gece'mizi idrak ediyoruz. Öyle bir aydayız ki adı Ramazan. Öyle bir gecedeyiz ki adı Kadir ve öyle bir süreç yaşıyoruz ki, sonu Bayram. Üç kutlu anın, manevi hayatımızın üç muazzez döneminin tertemiz vicdanlarda yoğrularak affı, bağışlamayı ve nice manevi mükâfatı müjdelemesi, bütün dünya insanları için, nimetlerin en büyüğüdür Bu duygu ve düşüncelerle, kadirşinas halkımız ve tüm İslam Âlemi’nin Mübarek Kadir Gecesi’ni en halisane dileklerimle kutluyor, böylesi müstesna gün ve gecelerin bütün dünya insanlarına sağlık, huzur ve esenlikler dolu günlere vesile olmasını, Yüce Allah’tan niyaz ediyorum’.

Anahtar Kelimeler:
 • 4
  SEVDİM
 • 4
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 5
  İNANILMAZ
 • 1
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
DİSKİ Daha Sağlıklı Su İçin Temizlik Çalışması YaptıÖnceki Haber

DİSKİ Daha Sağlıklı Su İçin Temizlik Çal...

Hoş Geldin Ya Leylei KadirSonraki Haber

Hoş Geldin Ya Leylei Kadir

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar