Diyarbakır
DOLAR8.4396
EURO10.0747
ALTIN492.35

Özlem Kaya’dan Hasenan Aşireti’ne ziyaret

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Özlem Kaya’dan Hasenan Aşireti’ne ziyaret
Abone ol
Memleket Partisi Parti Meclis Üyesi ve Haberdiyarbakir.Org Haber Ajansı Baş Editörü Özlem Kaya Hasenan Aşireti ile bir araya geldi.

Diyarbakır’da ve başka illerde dernekleşen Hasenan Aşireti Kanaat Önderi ve Lideri olan iş adamı Hasan Arslan, bölgenin büyük aşiretlerinden biri olarak aynı bölgenin geniş ve aristokrat bir ailesine mensup olan Memleket Partisi PM Üyesi ve Haberdiyarbakir.Org Haber Ajansı Baş Editörü Özlem Kaya’yı ve bölgenin köklü ailelerinden olan İş İnsanı Mimar Akan Arcak’ı Diyarbakır’daki derneklerinde misafir ederek gündemi, siyaseti ve bölgenin diğer önemli sorunlarını istişare ettiler. 

Dernekte yoğun ilgiyle karşılanan ve derneğin yaşlı genç tüm bireyleriyle bir araya gelen Özlem Kaya, “Bölgenin siyasi, ekonomik ve kültürel problemlerini bu bölgelerin üzerinden yıllardır nasıl rantlar yapıldığını ve Türkiye’de ki çoğunluk oyların Kürt kardeşlerimizin oyları olduğunu unutmamak lazım” dedi.Aşiretlerin siyasette çok önemli ve belirleyici olduğunu dile getiren Kaya, “Halka ve halkın sorunlarına inmek için Aşiretleri mutlaka ziyaret etmeli bölgesel sorunlara değinilmeli çünkü bölgelerine çok hakimler sorunların kaynağı ve çözüm önerilerini araştıran bir birim oluşturulmuş kendi aralarında” ifadesini kullandı.Ziyaret sırasında Hasan Arslan, Özlem Kaya ve Akan Arcak aynı zamanda bölgenin en büyük sorunlarından biri olan kan davalarını gündeme getirdiler.

Hasenan Aşireti olarak bir çok küslüğü, düşmanlığı ortadan kaldırıp barış elçiliği yapmaya devam eden bölgede akil bir heyet oluşturan Hasan Arslan’a öneride bulunan, ortak paydalarda bu tür barışlarda kadınlarında yer almasını öneren Memleket Partisi PM Üyesi Özlem Kaya, güzel ve yapıcı bir konuya değinerek kadınların da bir nebzede olsa her alanda her süreçte yer almalarını temenni etti, “Kadın barış elçileri de olmalı” şeklinde konuştu.

Özlem Kaya, bölgenin diğer siyasi bir konusunun bölgeye gelip siyasi çıkar güden siyasetçiler olduğu belirterek, “Bölgemize gelip değerli Kürt kardeşlerim diyenler başka bir bölgede kürtleri hiçe sayıp hakaret edenler olduğu müddetçe bölgelere göre farklı konuşmalar yapan siyasetçiler olduğu müddetçe Türkiye’nin bölünmezliğinin korunmasından hiç söz etmesinler” dedi.

Memleket Partisi PM Üyesi Kaya, Şöyle Devam Etti: “Memleket Partisi olarak Türkiye’nin her bölgesi ve halkları aynıdır ve bölmeden bölünmeden ırk din dil ayrımı yapmadan bir siyaset yürütüyoruz. Sayın Genel Başkanımız Muharrem İnce’nin önderliğinde terörün her türlüsüne karşıyız, bizler yapmacık sloganlarla ‘megri megri’ diyerek yola çıkmadık. Türkiye’nin her bölgesinde sloganımız aynıdır. Partimizin sloganı ‘Adalet ve Vicdanla’ başlar Türkiye’yi sevmekle biter.

Elbette kırmızı çizgilerimiz var lakin bu kırmızı çizgilerimiz; Türkiye için, gelecek nesillerimiz için, bu bayrak için, ırk ayrımı yapmaksızın vatanı uğruna şehit olanlar için, bölünmez bütünlüğümüzü korumak için.”Özlem Kaya, bundan sonra sırasıyla aşiretleri ziyaret edeceğini ve gündeminde aşiretlere yer vermek olduğunu sözlerine ekledi.

Haber Muhabiri Ali Şeran
Haberdiyarbakir.Org Diyarbakır

Haberin Resmi Kaynağı Ali Şeran ( Özel Haberidir)

Anahtar Kelimeler:
 • 2
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 2
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Siirtli Mahfuz Hoca Ekrem İmamoğlu’nun Siyasi Danışmanı OlduÖnceki Haber

Siirtli Mahfuz Hoca Ekrem İmamoğlu’nun S...

Tüm Acil Numaralar 112'de ToplandıSonraki Haber

Tüm Acil Numaralar 112'de Toplandı

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar