Diyarbakır
DOLAR8.4427
EURO10.0649
ALTIN492.53

Kültür-Sanat Muhabirleri Diyarbakır’da Buluştu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kültür-Sanat Muhabirleri Diyarbakır’da Buluştu
Abone ol
Kültür Ve Turizm Bakanlığının Katkılarıyla Bu Yıl İkincisi Düzenlenen ‘Medya, Kültür Sanat Ve Turizm Buluşmaları’ Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin Ev Sahipliğinde Başladı.
Diski haber ici

Haber MuhabiriÖzlem Buldu / Ali Şeran
Haberdiyarbakir.Org Diyarbakır

Haberin Resmi Kaynağı D.B.Belediyesi Basın Bürosu

Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin farklı şehirlerinde kültür, sanat, gezi haberleri yapan Kültür Sanat Muhabirleri Derneği’ne üye gazeteci ve yazarları Diyarbakır’da ağırladı.Medya, Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları projesiyle Diyarbakır’a gelen gazeteci ve yazarlar, rehberler eşliğinde kentin tarihi ve turistik mekânlarını gezerek bilgi aldı.

Kent gezisinin ardından düzenlenen toplantıda konuşan Kültür Sanat Muhabirleri Derneği Başkanı Yaptığı açıklamada, amaçlarının Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen tarihi ve kültürel değerlerini yerinde görüp medya yoluyla ülkenin dört bir yanına tanıtmak olduğunu söyledi.Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın projelerine verdikleri desteğin oldukça önemli olduğunu belirten Gökdemir, etkinliğin turizmin hareketlenmesinde katkı sağladığına inandıklarını ifade etti.

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediyesi’ne ev sahipliğinden dolayı teşekkür eden Gökdemir, şöyle konuştu: “Meslektaşlarımız gezip gördükleri tarihi ve kültürel değerleri görev yaptıkları gazete, televizyon ve internet haber portallarında yayınlayarak okuyucularına ayna tutmuş oluyorlar. İnsanlarda merak uyandırıyor ve mutlaka o bölgeyi görmeleri gerektiği yönünde bir kanaat oluşturuyoruz.”Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ali Çelik, Diyarbakır’ın medeniyetlerin harmanlandığı bir şehir olduğunu söyledi.

Çelik Şu İfadelere Yer Verdi: “Diyarbakır’ın tanıtım ve turizm bakımından şu an bulunduğu yerden çok daha fazlasını hak ediyor. Diyarbakır’ın kültür ve sanatla daha çok gündeme gelmesi için Büyükşehir Belediyesi olarak birçok hazırlığımız var. Sizden ricam, bu kentte yapılan etkinlikleri görev yaptığınız gazetelerde yer vermeniz.” Diyarbakır İl Kültür ve Turizm Müdürü Cemil Alp, yapılan konuşmaların ardından kentin tarihi ve kültürel değerleri ile ilgili sunum yaptı.Kültür Sanat Muhabirleri Derneği Başkanı İbrahim Gökdemir, Vali Münir Karaloğlu için hazırlanan teşekkür plaketini Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ali Çelik’e takdim etti.Toplantı sonunda Büyükşehir Belediyesi, erkek gazetecilere Diyarbakır ipeğinden üretilen kravat, kadın gazetecilere ise şal hediye etti.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
‘Şifa Veren Eller’ Fotoğraf Sergisi Sanatseverlerle BuluştuÖnceki Haber

‘Şifa Veren Eller’ Fotoğraf Sergisi Sana...

1 Temmuz'dan İtibaren Tam Normalleşmeye GeçiliyorSonraki Haber

1 Temmuz'dan İtibaren Tam Normalleşmeye...

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar