Ege Bölgesi Diyarbakır Dernekleri Federasyonu Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ege Bölgesi Diyarbakır Dernekleri Federasyonu Genel Kurul Toplantısı Yapıldı
Abone ol
Dernek 21 Mart 2023 Tarihi İtibariyle Merkezi İzmir İli Olan Ege Bölgesi Diyarbakır Dernekler Federasyonu’nu Kurdu. Geçtiğimiz Günlerde Yapılan Toplantıda Kurucu Yönetim İle Devam Etme Kararı Alındığı Açıklandı.
Online Randevu

Haber Muhabiri Ali Şeran
Resmi Kaynak Ali Şeran (Özel Haber)

Kurucu Yönetim İle Devam Etme Kararı Alındı. Karşıyaka İlçesi Hikmet Şimşek Sanat Merkezinde yapılan toplantıda, kurucu dernek başkanları konuşmalar yaptı. Herkesin ortak paydası; Birlik, beraberlik, dayanışma, yardımlaşma, sosyal ve kültürel etkinlikler kapsamında İzmir ve Ege'de ciddi projelere imza atmak oldu.

Derneğin Kuruluş Tarihi İtibari ile Diyarbakırda Birçok Dernek ile kardeş dernek olarak yoluna devam etmekte .Hatırlanacağı gibi .Ege Bölgesi Diyarbakır Dernekler Federasyonu kuruldu İzmir’de bulunan Diyarbakırlı 17 hemşeri derneği bir araya gelerek 21 Mart 2023 Tarihi İtibariyle Merkezi İzmir İli Olan Ege Bölgesi Diyarbakır Dernekler Federasyonu’nu Kurdu. Ege Bölgesi ve İzmir’de bulunan Diyarbakırlıların kurduğu İzmir Diyarbakır’ı Sevenler Derneği, Ege Çüngüşlüler Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği, Ergani Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği, Çermikliler Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği, Diyarbakır Karakeçililer Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği, Diyarbakır Türkmenleri, Ali Paşayı Sevenler Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği, Diyarbakır Musiki Derneği, Diyarbakır İzcilik ve Halk Kültürü Derneği, Diyarbakır Yazarlar ve Şairler Derneği, Liceliler Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği, Hanililer Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği, Genç Girişimciler Derneği, Kadın Girişimciler Derneği, Sur Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği, Silvan Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği ve Diyarbakır Erenler Derneği ile bir araya gelerek Ege Bölgesi Diyarbakır Dernekler Federasyonu’nu kurdu.

21 Mart 2023 tarihli kuruluş dilekçesi ile hayata geçen federasyonun merkezi Karşıyaka oldu. Kuruluş dilekçesine göre Ege Bölgesi Diyarbakır Dernekler Federasyonu’nun yönetim kademesi şöyle oluştu; Başkan Ahmet Alınca, Başkanvekilleri Abdulkadir Akgün, Oktay Yaşar, Cumali Kahraman, Sekreter Zeynel Abidin Kızıl, Sayman Aydın Akın, Üye Ahmet Kaya yine yepılan genel kurul toplantısında Kurucu Yönetim İle Devam Etme Kararı Alındı.

Anahtar Kelimeler:
 • 1
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 1
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Aranan 4 Firari Hükümlü YakalandıÖnceki Haber

Aranan 4 Firari Hükümlü Yakalandı

Çocuklara Kitap Okumanın Faydaları AnlatıldıSonraki Haber

Çocuklara Kitap Okumanın Faydaları Anlat...

Yorum Yazın

Online Randevu