Diyarbakır
DOLAR8.4396
EURO10.0747
ALTIN492.35

Eczacı Odası Başkanına Görevi Başında Şiddet

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Eczacı Odası Başkanına Görevi Başında Şiddet
Abone ol
2017 Yılından Beri Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Kamu Eczacısı Olarak Çalışan, Aynı Zamanda Diyarbakır Eczacı Odası Başkanlığı Görevini Yürüten Ecz. Mahmut Sert, Görevi Başında Darp Edildi.

Haber Muhabiri Ali Şeran
Haberdiyarbakir.Org Diyarbakır

Haberin Resmi Kaynağı Diyarbakır Bilgi Hattı whatsapp
 

14 Temmuz 2021 tarihinde hastanenin başka bir biriminde çalışan hemşir Ahmet Başcan’ın prosedüre uygun olmayan bir şekilde ilaç talep etmesi üzerine hastane nöbetçi eczacısı olan Ecz. Mahmut Sert, kendisine mevzuata uygun işleyişi hatırlatmıştır. Bunun üzerine eczaneye gelen Ahmet Başcan, Ecz. Mahmut Sert’e bağırmaya ve sözlü hakaret etmeye başlamış, Sert’in yüzüne defalarca yumrukla vurarak yere düşmesine ve yaralanmasına neden olmuştur. Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi ise yaşanan bu olay karşısında yeterli tavrı göstermemiş, Oda başkanımızı yalnız bırakmıştır. Genel olarak maalesef ki hastanede, gerekli önlemlerin alınmadığı, bir güvenlik zaafiyeti ve boşluğunun olduğunu da hatırlatmak gerekir.

Diyarbakır Eczacı Odası Başkanı Ecz. Mahmut Sert’in yaşadığı darp olayı genel olarak sağlıkta şiddet, özel olarak da kamu eczacılarının yaşadığı sorunlara bir kez daha ayna tuttu. Şiddetin yine bir sağlıkçıdan gelmesi içler acısı bir durum. Sağlık çalışanları birbiri ile uyum ve saygı içinde çalışmalıdır. Kamu eczacılarının fiziksel olarak eksi katlarda çalışması, hastane sağlık hiyerarşisinde geride tutulmaları bu olayı doğuran nedenlerden biridir. Hem pandemi sürecinde hem de öncesi ve sonrasında kamu hastanelerinde büyük bir iş yükü ile çalışan kamu eczacılarımızın karşılaştığı bu tavır kabul edilemez. Oda başkanımızın karşılaştığı şiddet olayını kınıyoruz. Süreçle ilgili hukuki yapılması gereken her şeyi yapacak, hukuki ve idari sürecin yakından takipçisi olacağız.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Roma Döneminden 143 Sikke Ele GeçirildiÖnceki Haber

Roma Döneminden 143 Sikke Ele Geçirildi

“Aile Okulu” İlk Mezunlarını VerdiSonraki Haber

“Aile Okulu” İlk Mezunlarını Verdi

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar