Diyarbakır'da Parklar Elden Geçiriliyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Diyarbakır'da Parklar Elden Geçiriliyor
Abone ol
Havaların Isınmasıyla Birlikte Yurttaşların Dinlenmek Ve Vakit Geçirmek İçin Yoğun Olarak Kullandığı Parklarda Çim Biçimi Yaptı, Aydınlatma İle İlgili Arızaları Giderdi, Kırılan Bank Ve Bordür Taşlarının Onarımını Gerçekleştirdi.

Haber Muhabiri Ali Şeran
Resmi Kaynak D.B.B Basın

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, yaklaşan yaz ayları öncesi vatanaşların parkları sorunsuz şekilde kullanmalarını sağlamak için tespit ettiği eksiklikleri gidermek için alt ve üstyapı çalışmaları başlattı. Özellikle havaların ısınmasıyla birlikte vatanaşlar tarafından yoğun şekilde kullanılan Kayapınar ilçe sınırlarında yer alan Park 75’de ekipler, bitkilerin yaşanacak olası sıcaklıklardan etkilenmemesi için altyapı çalışmaları kapsamında su tesisatlarında yaşanan arızaları giderdi.

170 Dönüm Çim Biçimi Yapıldı

Üstyapı işlemlerinde Kayapınar Belediyesi personelinin de dahil olduğu 61 kişilik ekiple, yaklaşık 170 dönüm çim alanının biçimi gerçekleştirildi. Park içinde bulunan farklı türde çalıların budanmasının yapıldığı çalışmada, ayrıca aydınlatma direklerinde oluşan arızalara da müdahale edilerek yeniden işlevsel hale getirildi.

DBB Piknik Alanında Hummalı Çalışma

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, ayrıca, kentin önemli uğrak noktalarından biri olan Yenişehir ilçe sınırlarında yer alan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Piknik Alanında tespit ettiği alt ve üstyapı eksikliklerini giderdi. Çalışmalar kapsamında oluşturulan 25 kişilik ekip, yeşil alanda bulunan çimlerin biçimini ve çalıların budamasını gerçekleştirdi. Aydınlatma arızalarının da giderildiği çalışmada, kırılan banklar ve bordür taşları onarıldı. Ayrıca ihtiyaç duyulan alanlara yeni oturma bankları yerleştirildi. Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, Sur, Kayapınar, Yenişehir ve Bağlar ilçelerinde bulunan parklarda tespit edilen eksiklikleri gidermek için çalışmalarına aralıksız devam edecek.

Anahtar Kelimeler:
 • 2
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 2
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çiftçiye Sulama Kanalı DesteğiÖnceki Haber

Çiftçiye Sulama Kanalı Desteği

ÜNİLİG Finalleri Açılış Töreni D.Ü Ev Sahipliğinde GerçekleştirildiSonraki Haber

ÜNİLİG Finalleri Açılış Töreni D.Ü Ev Sa...

Yorum Yazın

Reklam Alnı