Diyarbakır
DOLAR8.4427
EURO10.0649
ALTIN492.53

Diyarbakır"da İlaçlama Ordusu İşbaşında

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Diyarbakır"da İlaçlama Ordusu İşbaşında
Abone ol
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Halk Sağlığını Korumak Ve Bulaşıcı Hastalıkların Önüne Geçmek Amacıyla Kent Merkezi Ve Tüm İlçelerde İlaçlama Çalışmalarını Aralıksız Sürdürüyor.
Diski haber ici

Haber Muhabiri Ali Şeran / Özlem Buldu
Yayıncı  Haberdiyarbakir.Org Diyarbakır
Haberin Resmi Kaynağı D.B.Belediyesi Basın Bürosu

Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, halk sağlığını tehdit eden sivrisinek, karasinek, tatarcık vs. haşereler ile 17 ilçede 312 personelle 65 araçla, Sağlık Bakanlığı onaylı Biyosidal ilaçlarla vektörel mücadeleye devam ediyor.Her türlü bulaşıcı hastalığa karşı Dünya Sağlık Örgütü standartlarında olan ilaçların kullanıldığı çalışmalarda ekipler, sağlığı tehdit eden her türlü haşerenin bulunabileceği köşe bucağı ilaçlıyor.

Su birikintileri ve kanalizasyon bağlantılarına dikkat Sağlık İşleri Daire Başkanı Kasım Aydın, yaptığı açıklamada, sivrisinek, karasinek gibi haşerelerle mücadelede özellikle site bahçeleri, bodrumlardaki ve atık durumundaki malzemelerin üzerinde kalan su birikintileri ve apartmanların kanalizasyon bağlantılarının bu tür canlıların üremesinde önemli bir faktör oluşturduğunu belirtti. Kimyasal ilaçla mücadelenin doğaya daha fazla ilaç kalıntısı bırakma anlamına geldiğini dile getiren Aydın, “Bu nedenle sivrisinek ve karasinek türü canlıların üremesine engel olacak her türlü su birikintisi ve üreme noktalarını kurutmak esastır. Büyükşehir Belediyesi olarak hedefimiz bu tür canlıları kaynağında yok etmektedir.” ifadelerini kullandı.

Mücadelemiz 12 ay hız kesmeden devam ediyor Aydın, son dönemlerde sıcaklıkların ani artması ve iklimsel değişikler nedeniyle sivrisineği benzer böceklerin arttığına dikkati çekerek, şunları aktardı: “Bu canlılar insanların psikolojisini bozacak etkide bulunuyor. Bu tür canlılar tamamen zararsız ve ısırma eğilimi göstermezler. Sadece akşam saatlerinde ve sabahın erken saatlerinde ortaya çıkıp insanlara psikolojik açıdan rahatsızlık uyandırmaktadır. Büyükşehir Belediyesi olarak 12 ay boyunca vektörel mücadelemiz hız kesmeden aralıksız bir şekilde devam edecektir.”

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çocuklara Bir Bilgi Yuvası Daha YapılacakÖnceki Haber

Çocuklara Bir Bilgi Yuvası Daha Yapılaca...

Tarifi Olanaksız Güzelliklerle Dolu Bir Zaman DilimiSonraki Haber

Tarifi Olanaksız Güzelliklerle Dolu Bir...

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar