Diyarbakır
DOLAR8.3371
EURO10.0645
ALTIN480.27

Diyarbakır"da İlaçlama Çalışmalarına Hız Verdi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Diyarbakır"da İlaçlama Çalışmalarına Hız Verdi
Abone ol
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Halk Sağlığını Korumak Ve Bulaşıcı Hastalıkların Önüne Geçmek Amacıyla Kent Merkezi Ve Tüm İlçelerde, Zararlı Vektörlere Karşı İlaçlama Çalışmalarını Sürdürüyor.

Haber Muhabiri Özlem Buldu
Yayıncı  Haberdiyarbakir.Org Diyarbakır
Haberin Resmi Kaynağı D.B.Belediyesi Basın Bürosu

Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, halk sağlığını tehdit eden sivrisinek, karasinek, yakarca (tatarcık), kene vb. vektör (taşıyıcı) ve akrep gibi zararlı popülasyonlarının insan sağlığını tehdit etmeyecek düzeyde tutulması, bu gibi vektörlerden ve zararlılardan bulaşabilecek sıtma, tifo, kolera, dizanteri, sarıhumma, leishmaniasis (şark çıbanı) vb. hastalıkların ve zehirlenmelerin önlenmesi için bilinçli ve bilimsel mücadele yöntemleriyle ilaçlama çalışmalarına hız verdi.Her türlü bulaşı hastalığa karşı Sağlık Bakanlığı ruhsatlı ve Dünya Sağlık Örgütü standartlarında olan ilaçların kullanıldığı çalışmalarda ekipler, sağlığı tehdit eden her türlü haşerenin bulunabileceği köşe bucağı ilaçlıyor.

Larvalara karşı belirlenen alanlar periyodik olarak ilaçlanacak İlaçlama çalışmaları kapsamında sivrisinek larvalarına karşı, zararlının biyolojik yaşam evrelerini göz önünde bulundurularak; havuz, göl, gölet, kanalizasyon, sazlık alanlar, bataklıklar, fosseptikler, birikinti sular, bodrum suları, süs havuzları gibi üreme alanlarında, belli periyotlarla kontrollerden geçirilecek ve larvasit uygulamalarıyla hedef zararlının üremesi engellenecek.

İlaçlama çalışmaları gece-gündüz aralıksız devam edecek Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, toplum sağlığını korumak amacıyla sivrisinek, karasinek, tatarcık vb. zararlıların ürediği, beslendiği, barındığı ve dinlendiği tüm alanlarda rezidüel (kalıcı) etkili ilaçlar kullanarak mücadelesini sürdürecek.Karasinek popülâsyonuna karşı günün erken saatlerinde, sivrisineklere ve tatarcıklara karşı gündüz dinlenme ve barınma alanlarında sırt pülverizatörleri, sırt atomizörü ve holder cihazları ile akşam saatlerinde ise günbatımından itibaren ULV soğuk sisleme cihazları ile mücadelede devam edecek.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Koronavirüs Virüs Tırmanışta!Önceki Haber

Koronavirüs Virüs Tırmanışta!

Diyarbakır'ın Siber KahramanlarıSonraki Haber

Diyarbakır'ın Siber Kahramanları

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar