Diyarbakır İl Müftüsü Büyük Görevine Başladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Diyarbakır İl Müftüsü Büyük Görevine Başladı
Abone ol
Son Yayımlanan "İl Müftüleri Kararnamesi" İle Diyarbakır İl Müftülüğüne Atanan Celal Büyük, Görevine Başladı.
Online Randevu

Haber Muhabiri Ali Şeran
Resmi Kaynak diyanethaber.com.tr

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan "İl Müftüleri Kararnamesi" kapsamında Ağrı İl Müftüsü iken Diyarbakır İl Müftülüğü görevine getirilen Celal Büyük, görevine başladı. Celal Büyük kimdir? 1974 yılında Erzurum- Oltu İlçesinde doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Zonguldak’ta Lise tahsilini ise Oltu İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1992 yılında Diyanet İşleri Başkanlığında İmam-hatip olarak çalışmaya başladı.

Bu esnada Ankara Hac-ı Bayram Camii İmamı Abdülkadir Şehitoğlu hoca efendiden talim ve makam dersleri aldı. Sırasıyla Ankara- Haymana, Ankara- Altındağ ve Bursa Osmangazi İlçelerinde İmam-Hatiplik yaptı. 2002 yılında Uludağ Üniversitesi İlahiyat fakültesini bitirdi. 2005 yılında İstanbul Haseki Eğitim merkezini başarıyla tamamlayarak Denizli- Honaz ilçesine vaiz olarak atandı. Ayrıca bu dönemde Marmara Üniversitesinde Din Eğitimi alanında Yüksek lisansını tamamladı.

2006 Eylül ayında ise Horasan İlçe Müftülüğüne atandı. 30.10.2009 tarihinde ise Tortum ilçe Müftüsü olarak tayin oldu. Ardından 18.12.2013 tarihinde Erzurum İl Müftü Yardımcılığına atanan Büyük 12.02.2015 tarihinden itibaren yaklaşık 2 yıl Erzurum İl Müftülüğüne vekâlet etti. 28.12.2016 tarihinde Yüreğir İlçe Müftülüğüne atanan Büyük, 11.12.2019 tarihinde İstanbul Bağcılar Müftülüğüne atandı. 2022 Yılında Ağrı İl Müftüsü olarak atanan Büyük,  06 Ekim 2023 tarihinde yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Diyarbakır İl Müftüsü olarak atandı. Büyük, halen Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde Din Eğitimi alanında Doktora çalışmasına devam etmekte olup evli ve iki çocuk babasıdır.

Anahtar Kelimeler:
 • 5
  SEVDİM
 • 5
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 5
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Portakal İçerisinde Uyuşturucu Ele GeçirildiÖnceki Haber

Portakal İçerisinde Uyuşturucu Ele Geçir...

Tarım Ve Orman Bakanı Yumaklı Suudi Arabistan’da Temaslarda BulunduSonraki Haber

Tarım Ve Orman Bakanı Yumaklı Suudi Arab...

Yorum Yazın

Online Randevu