Diyarbakır
DOLAR8.1184
EURO9.7737
ALTIN464.24

Diyarbakır İçin Birliktelik Vurgusu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Diyarbakır İçin Birliktelik Vurgusu
Abone ol
Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) ve Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Oda/Borsa Müşterek toplantısının 6.gerçekleştirildi. Toplantıda DTSO ve DTB'den Diyarbakır için birliktelik vurgusu yapıldı.

Haber Muhabiri  Ali Şeran
Yayıncı  Haberdiyarbakir.Org Diyarbakır
Haberin Resmi Kaynağı Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Basın Bürosu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği , Odalar ve Borsalar kanunu  gereği  dört ayda bir yapılması gereken   Oda/Borsa Müşterek toplantısına Diyarbakır Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Engin Yeşil, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya, Oda/Borsa Yönetim Kurulu Üyeleri ve  Genelsekreterleri katıldı. Diyarbakır Ticaret Borsasında gerçekleştirilen toplantıda Konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil, Oda ve Borsa olarak birlikte güçlü olduklarını belirterek, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odamız ile Diyarbakır Ticaret Borsamız kurulduğu günden bu güne göstermiş olduğu birlik ve beraberlik örneği taktire şayandır.’’

Birlikte Çok Daha İyi İşlere İmza Atacağız

Yeşil,’’ Oda/Borsa Müşterek toplantılarımızda birlikte alacağımız kararlar ve atacağımız adımlarla çok daha iyi işlere imza atacağımıza inancım sonsuzdur. Burada alınacak kararların şimdiden  ilimiz ve bölgemiz için hayırlı olmasını diliyorum.’’ şeklinde konuştu.

Geçmişten Gelen Bir Kültür

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ise Oda ve borsanın birlikteliğinin, geçmişten gelen bir kültür olduğunu dile getirerek,’’ Bu birlikteliği kurumsal birlikteliğe dönüştürmenin önemine değinen Kaya, "Diyarbakır’da bir sivil toplum birlikteliği var, bu birliktelik kamu çalışmalarını da tetikliyor” dedi. Yapılan konuşmaların ardından Oda/Borsa Müşterek toplantısının 6.sı gerçekleştirildi. Toplantıda İlimizde kurulması planlanan Lojistik Merkez çalışmaları değerlendirilerek Lojistik Merkez bünyesinde kurulması düşünülen Hububat ve Pamuk Lisanslı depoculuk ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında sunum gerçekleştirilerek konuya ilişkin DTSO ile DTB ortaklığında kurulacak ortak şirket marifetiyle çalışma yürütülmesi kararı alındı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Siirt'te Silah Kaçakçılarına OperasyonÖnceki Haber

Siirt'te Silah Kaçakçılarına Operasyon

Sadece 72 Milyon Çocuk Mu.?Sonraki Haber

Sadece 72 Milyon Çocuk Mu.?

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar