Reklamı Geç
Sosyal Medyamız
Diyarbakır
DOLAR16.6859
EURO17.4562
ALTIN973.18
Sosyal Medyamız

Diyarbakır Emniyeti Kapkaççılara Göz Açtırmıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Diyarbakır Emniyeti Kapkaççılara Göz Açtırmıyor
Sosyal Medyamız
Abone ol
Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik Ve Dolandırıcılık Büro Amirliği, Son Bir Ayda Gerçekleşen Kapkaç Ve Hırsızlık Olaylarını Aydınlattı.

Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada Olayla ilgili 3 kişi tutuklandı.Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü, Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği görevlilerince kapkaç olaylarını gerçekleştiren şüpheli şahısların tespit edilip yakalanmalarına ve olayların aydınlatılmasına yönelik kapkaç olaylarının meydana geldiği yerlere sivil ekipler yerleştirilerek alan daraltması yapılmak suretiyle çalışma yapılmıştır.

Olayların meydana geldiği güzergâhlar üzerinde olay öncesi, olay anı ve  olaysonrasına yönelik kamera görüntülerini inceleyen görevlilerimizin özverili çalışmaları sonucu, 07/10/2021 günü ve 16/10/2021 günü meydana gelen yaya kapkaç olayları ile ilgili olarak her 2 olayı da gerçekleştiren Suça Sürüklenen Çocuk A.F. isimli şahıs ve suç eşyasını satın alan Şüpheli C.Ç. isimli şahıs 16.10.2021 günü olayı gerçekleştirdikten sonra aynı güm içerisinde yakalanmıştır.Kapkaç suretiyle çalınan cep telefonu bulunarak muhafaza altına alınmıştır.

Bulunan cep telefonu müştekiye teslim edilmiştir. Olayda yakalanan Şüpheli C.Ç. gerekli yasal işlemlerinden sonra salıverilmiş,SSÇ. A.F. isimli şahıs 17.10.2021 tarihinde sevk edildiği Adli makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.Dolandırıcılık Büro Amirliği görevlilerince kapkaç olaylarını gerçekleştiren şüpheli şahısların tespit edilip yakalanmalarına ve olayların aydınlatılmasına yönelik kapkaç olaylarının meydana geldiği yerlere sivil ekipler yerleştirilerek alan daraltması yapılmak suretiyle çalışma yapılmıştır.

Bu kapsamda, ilimizde son bir ay içerisinde özellikle akşam saatlerinde sokakta tek başına olan şahıslara yönelik meydana gelen motosikletli kapkaç olaylarını gerçekleştiren şüpheli şahısların tespit edilip yakalanmaları için, olayların meydana geldiği güzergâhlar üzerinde olay öncesi, olay anı ve olay sonrasına yönelik Kayapınar ve Bağlar ilçelerinde bulunan 45 KGYS, 57 İş yeri ve 32 siteye ait toplamda 120 saatlik güvenlik kamera görüntülerini detaylı olarak inceleyen görevlilerimizin özverili çalışmaları sonucu, toplam 11 kapkaç olayını gerçekleştirdiği tespit edilen Suça Sürüklenen Çocuk H.K. isimli şahıs, Şüpheli G.B. isimli şahıs ve suç eşyasını satın alan Şüpheli Ş.O. isimli şahıslar 18.10.2021 tarihinde yakalanmışlardır.Olayda yakalanan Şüpheli Ş.O. isimli şahıs gerekli yasal işlemlerden sonra Müdürlüğümüzden salıverilmiştir.S.S.Ç. H.K. ve Şüpheli G.B isimli şahıslar Adli makamlara sevk edilerek tutuklanmıştır.

Haber Muhabiri Ali Şeran
Haberdiyarbakir.Org Diyarbakır

Haberin Resmi Kaynağı Diyarbakır Emniyet Basın Bürosu

Anahtar Kelimeler:
 • 2
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 2
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bir Atletin Başarılarla Dolu HikayesiÖnceki Haber

Bir Atletin Başarılarla Dolu Hikayesi

Güngebi'nin Acı GünüSonraki Haber

Güngebi'nin Acı Günü

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar