DİSKİ Yatırımları İle Diyarbakır’ın Su Geleceğini Sağlama Alan Bir Kurum

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
DİSKİ Yatırımları İle Diyarbakır’ın Su Geleceğini Sağlama Alan Bir Kurum
Abone ol
(DİSKİ) Genel Müdürü, Düzenlediği Basın Toplantısında Son 3 Yılda Yapılan Yatırımlar Ve Yürütülen Çalışmalarla İlgili Açıklamalarda Bulundu.

Haber Muhabiri Ali Şeran
Resmi Kaynak D.B.B Basın

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürü, düzenlediği basın toplantısında son 3 yılda yapılan yatırımlar ve yürütülen çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu. Kayapınar İlçesinde bir otelde düzenlenen basın toplantısında (DİSKİ) Genel Müdürü, 2021-2023 dönemine ilişkin DİSKİ’nin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. (DİSKİ) Genel Müdürü, yaptığı konuşmada DİSKİ olarak 15 bin 272 kilometrekare alanda, 13’ü kırsal olmak üzere 17 ilçenin tamamında 1047 mahallede hizmet verdiklerini söyledi. DİSKİ’nin hizmetlerinden 1 milyon 818 bin Diyarbakırlı vatandaşın faydalandığını belirten (DİSKİ) Genel Müdürü, şöyle konuştu:

“Büyük bir vazife ifa ediyoruz. Bu vazifeyi şehrimize ve ülkemize hizmet etme şuuruyla yapıyoruz. Su idareciliği zor iştir. Tüm yatırımı yerin altına yaparsınız. Yerin altına adeta bir şehir daha kurarak yerin üstündeki günlük hayatın kesintisiz akması için 7/24 durmadan çalışırsınız. Barajdan, kaynaklardan ve sondajlardan suyun teminini,  isale hatları, yağmur suyu ve atık su kanalları, kanalizasyon hatları suyun sağlıklı iletimini, bilişim teknolojileri de suyun takibini sağlayan hayati yatırımlardır. Bu yatırımların hiçbiri, sorun olmadan eksikliği hissedilmez. Su kesilmeden sebebi merak edilmez, kanal taşmadan kıymeti pek fark edilmez.  Suyun üretimi, taşınması, arıtılması, deşarj edilmesi, tesislerin işler tutulması ve işletilmesinde büyük emeklerin olduğunu ifade etmek istiyorum.”

“Kademe Kademe Bir Plan Dahilinde Sorunları Çözdük” Kırsal ilçelerde birkaç yıl öncesine kadar düzenli su verilemediğini ifade eden (DİSKİ) Genel Müdürü, şunları ifade etti: “İçme suyu şebekeleri kötü durumdaydı. Tüm ilçelerimizin kanalizasyon şebekeleri yetersiz ve atıksuları arıtılmadan deşarj edilmekteydi. Kayıp kaçak oranlarımız yüksek, tahsilatlarımız çok düşüktü. Kırsal mahallelerimizin birçoğunda sağlıklı ve sürekli içme suyu sağlanamıyordu. Kademe kademe bir plan dahilinde sorunları çözdük. Kayıp kaçaklarımızı azalttık, tahsilatlarımızı arttırdık. Tüm ilçelerimize artık 24 saat aralıksız su verebiliyoruz. 4 ilçemizin arıtma tesisini bitirip devreye aldık, 5 ilçemizin ihale aşamasında olduğunu gururla söylemek istiyorum. 2 ilçemizin projeleri bitmek üzere. En kısa sürede tüm ilçelerimizi atıksu arıtma tesislerine kavuşturacağız. Projelerimizi 1-2 yıllık değil, artık 15-20 yıllık yapar hale geldik. Büyük yatırımlara imza attık. Büyük projeler ürettik. DİSKİ arttık kendi enerjisini üretebilecek konuma geldi.” 

“Şeffaf Ve Temiz İşlere İmza Attık” DİSKİ’nin sloganını ‘Su Gibi İşler’ olarak belirlediklerini hatırlatan (DİSKİ) Genel Müdürü, konuşmasını şöyle tamamladı: “Su Gibi İşlemek; durmadan çalışmak, şehrin her noktasına hizmet götürmek demekti bizim için. Tüm mesai arkadaşlarımla birlikte; Su gibi hayatlar, şeffaf ve temiz işlere imza attık hamdolsun. Bundan böyle DİSKİ; Borcu olmayan, çalışanlarının maaş ve sosyal haklarını aksatmadan ödeyebilen, hizmet ağının her santimine hakim, yatırımları ile Diyarbakır’ın su geleceğini sağlama alan gözbebeğimiz bir kurumdur.” Basın toplantısı DİSKİ Genel Müdürü yatırımlarla ilgili sunumunun ardından sona erdi.

Anahtar Kelimeler:
 • 1
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 1
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
DEPSAŞ Enerji Samsun’dan 13 Madalya İle DöndüÖnceki Haber

DEPSAŞ Enerji Samsun’dan 13 Madalya İle...

Başyazar Çepik"ten 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü MesajıSonraki Haber

Başyazar Çepik"ten 8 Mart Dünya Kadınlar...

Yorum Yazın

Reklam Alnı