ATAUZDER Meclis Görüşmelerine Devam Ediyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ATAUZDER Meclis Görüşmelerine Devam Ediyor
Abone ol
Atanamayan Uzmanlar Derneği Uzman Çavuşların 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu Hükümleri Çerçevesinde Yapılan Atamaları 3269 Sayılı Uzman Erbaş Kanununun 5'inci Maddesinin Son Fıkrası İle Uzman Erbaş Yönetmeliği Hükümlerine Göre Yürütülmektedir." Denildi

Haber Muhabiri Can Ali Şeran
Resmi Kaynak Atanamayan Uzmanlar Derneği Tuba Kaya

Atanamayan Uzmanlar Derneği  Uzman Çavuşların 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu Hükümleri Çerçevesinde Yapılan Atamaları 3269 Sayılı Uzman Erbaş Kanununun 5'inci Maddesinin Son Fıkrası İle Uzman Erbaş Yönetmeliği Hükümlerine Göre Yürütülmektedir." 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanununun 5'inci maddesinin son fıkrasında ; "Uzman Erbaşların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 92'nci maddesi hükmünden yararlanabilmeleri için en az yedi hizmet yılını tamamlamış olmaları gerekir." denilmektedir.

Bu durumda Türk Silahlı Kuvvetlerinde en az 7 hizmet yılı süresini dolduran ve kendi isteği ile görevinden ayrılan Uzman Çavuşlar Kamu Kurum ve Kuruluşlarının boş Memur Kadrolarına atanma hakkına sahiptirler.2016 yılından önce göreve başlayan ve 2 yıl görev yapmaya müteakiben bırakmak zorunda kalan Uzman Çavuşlarda hak kaybına uğramıştır. Bu Uzman Çavuşların KAZANILMIŞ HAKLARIDIR. Lakin hak sahibi binlerce Kahraman Uzman Çavuş Kazanılmış Hakları olmasına rağmen yıllardır Kamuda Memurluk Kadrolarına atanamamaktadır. Kamu kurum ve kuruluşları Atanma taleplerine Personel Alımı Yapmıyoruz, Atanabileceğiniz boş kadromuz yoktur, hizmetinize ihtiyacımız yoktur, personel giderlerimiz fazladır vb. şeklinde cevaplar vererek olumsuz yanıt vermektedirler.

Yukarıda söz edilen kanun maddesinde atanma hakkında sadece usul belirtilmiş Vatan ve Millet için sahada canını ortaya koyarak görev yapan Kahramanların Atanma taleplerinin kurumlarca kabul edilmesi yönünde herhangi bir açıklama olmaması nedeniyle ve atama takdirinin Kurumların inisiyatifine bırakılması sebebiyle Kazanılmış Hakkımız olmasına rağmen atanamıyoruz. Yıllarca bu mağduriyetimiz artarak devam ediyor. Eski uzman çavuşların mağduriyetlerinin giderilmesi adına uzun süredir meclis çalışmalarını sürdüren Atanamayan Uzmanlar Derneği (ATAUZDER) Genel başkanı Mustafa Gündeşli ve yönetim kurulu üyeleri, 

Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili Erol Keleş, Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili Ali Kıratlı, Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili Ümmü Gülşen Öztürk, Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Fevzi Zırhlıoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi MYK üyesi Turan Şahin, Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Musa Küçük, Yeniden Refah partisi Milletvekili Ali Yüksel Vekillerimizin nazik davetleriyle Olumlu ve ılımlı bir görüşmeler gerçekleştirdik. Vekillerimiz sorunun çözümü konusunda yardımcı olacaklarını, Bunun bir devlet meselesi ve vefa borcu olduğunu bu mağduriyetin giderilmesi için her türlü desteği vereceklerini belirttiler. Haklı mücadelemizde sesimizi duyan, bizlere değerli vakitlerini ayırıp bizlerden desteğini esirgemeyen Mehmet Ali Çelebi, Erol Keleş, Ali Kıratlı, Ümmü Gülşen Öztürk Fevzi Zırhlığlu , Turan Şahin, Musa Küçük , Ali Yüksel Vekillerimize desteklerinden dolayı Eski uzman çavuşlar ve aileleri adına binlerce kez teşekkür ederiz. Minneti bir borç biliriz.

Anahtar Kelimeler:
 • 5
  SEVDİM
 • 5
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 5
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İşte İl İl AK Parti'nin AdaylarıÖnceki Haber

İşte İl İl AK Parti'nin Adayları

Selahattin Demirtaş Diyarbakır’a GetirildiSonraki Haber

Selahattin Demirtaş Diyarbakır’a Getiril...

Haber Yorumları

 • Mustafa Yorulmaz24-01-2024 05:27

  #EskiUzmanÇavuşlar Kanunen Varolan Kamuya Atanma Hakkımızı İstiyoruz İnandık Başaracağız.

 • İbrahim Demir23-01-2024 21:49

  #EskiUzmanÇavuşlariçinAdalet #UzmanÇavuş İnandık Başaracağız ATAUZDER Başaracak.

 • Muhammet imalı23-01-2024 21:30

  #EskiUzmanÇavuşlar Olarak Çok Teşekkür Ederiz Sesimize Ses Oldunuz.

 • Gökhan Ceylan23-01-2024 21:07

  #EskiUzmanÇavuşlar Olarak Çok Teşekkür Ederiz.

 • Yasin Atlı23-01-2024 21:04

  #EskiUzmanÇavuşlarVe Aileleri Adına Destekleriniz İçin Teşekkür Ederim.

Yorum Yazın

Reklam Alnı