Reklamı Geç
Sosyal Medyamız
Diyarbakır
DOLAR18.6452
EURO19.6508
ALTIN1077.0
Sosyal Medyamız

3 Çocuk Annesi Cinayete Kurban Gittiği Ortaya Çıktı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
3 Çocuk Annesi Cinayete Kurban Gittiği Ortaya Çıktı
Sosyal Medyamız
Abone ol
Diyarbakır'ın Bismil İlçesinde 2 Yıl Önce Yakınlarının Kayıp İlanı Verdiği 3 Çocuk Annesi Yasemin Demir'in (34) Cinayete Kurban Gittiği Ortaya Çıktı.
Şeran Plaza

Haber Muhabiri Ali Şeran
Resmi Kaynak Diyarbakır Emniyet Basın

Cinayetle ilgili Demir'in kocası R.D. ile görümcesi M.D. ve 2 kayınbiraderi gözaltına alındı. Alınan bilgilere göre Diyarbakır’ın Bismil İlçesinde 09.11.2020 günü R.D. (34), Bismil İlçe Emniyet Müdürlüğüne giderek eşi Y.D.’(24) nin kayıp olduğuna dair müracaatta bulunmuş, Bismil İlçe Emniyet Müdürlüğümüzce kayıp şahıs hakkında ivedilikle tahkikata başlanılmıştır. Yapılan araştırma devam ettiği esnada bir ihbarcının kayıp olan Y.D.’nin  eşi R.D. tarafından öldürüldüğü, Y.D.’nin babası K.D. ve R.D.’nin abisi olan A.D.’nin de olayı bildiği şeklinde beyanda bulunması neticesinde konuyu hassasiyetle takip eden birimlerimiz K.D., A.D. ve R.D. hakkında Cumhuriyet Savcılığından alınan izinle teknik takip kararı alınmış ancak yapılan teknik takip sonucunda ismi geçenler ile ilgili herhangi bir bilgi edinilememiştir. 

Bunun üzerine birimlerimiz kayıp Y.D.’nin bulunması amacıyla soruşturmayı genişletmiş, yapılan araştırmalara göre Y.D.’nin bir araçla kaçırılarak öldürülmüş olabileceği bilgisine ulaşılmıştır. Y.D.’nin öldürülme ihtimaline karşı R.D.’nin kız kardeşi olan M.D.’nin ikamet ve kaçırılma olayında kullanıldığı düşünülen araçta kadavra köpeği de dahil olmak üzere bir çok inceleme yapılmış, sonuç olarak ikamette 1 adet uzun namlulu silah ve 1 adet tüfek ele geçirilmiş ancak Y.D.’ye dair bir iz bulunamamıştır. Ulaştığı tüm bilgileri değerlendiren Bismil İlçe Emniyet Müdürlüğümüz, kayıp Y.D.’nin bulunmasına yönelik çalışmalarına devam etmiş bu süre zarfında R.D.’nin, eşi Y.D.’yi Batman yolu Karaköprü civarında bulunan eski kum ocağına götürerek öldürdüğü ve cesedi saklamak için kum ocağına gömdüğü bilgisine ulaşmıştır.

Cumhuriyet Savcılığından alınan izinle kum ocağında arama çalışmaları devam ettiği sırada R.D.’nin kız kardeşi olan M.D. itirafta bulunarak Y.D’nin eşi R.D. tarafından öldürüldüğü, olay günü kendisinin ve akrabaları olan C.D. ve M.D.’nin de olay yerinde olduğu, yine akrabaları olan K.D.’ye ait bir araçla olay yerine gittiklerini olayın azmettiricisinin ise M.A.D. olduğunu beyan etmiştir. İtirafçı M.D. ve beyanlarda adı geçen R.D., akraba M.D. ve olayın azmettiricisi olan M.A.D. 16.09.2022 tarihinde gözaltına alınmıştır. Yapılan başarılı sorgulamada, gözaltında bulunan R.D. itirafta bulunarak eşi Y.D.’yi kendisinin öldürdüğünü, olayı tek başına gerçekleştirdiğini, eşinin kendisini 2018 yılından beri aldattığını, bu durumu kabullenemediği için cinayeti işlediğini, hedef saptırmak için Bismil İlçe Emniyet Müdürlüğüne gelerek eşi hakkında kayıp müracaatında bulunduğunu beyan etmiştir.  19.09.2022 günü şüpheli R.D.’nin beyanlarında belirttiği adreste yer gösterme işlemi yapılmış, kadavra arama köpeği ile birlikte yapılan aramada Y.D.’ye ait olduğu değerlendirilen bir cesede ulaşılmıştır. Gözaltında bulunan R.D., M.D., diğer akraba M.D., ve olayın azmettiricisi olarak beyan edilmiş M.A.D tamamlanan işlemlerin ardından Bismil Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edileceklerdir.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Baykan ’da Şehitler Ve Gaziler İçin Mevlit OkutulduÖnceki Haber

Baykan ’da Şehitler Ve Gaziler İçin Mevl...

Bir Araçta Yapılan Aramada Uyuşturucu Madde Ele GeçirildiSonraki Haber

Bir Araçta Yapılan Aramada Uyuşturucu Ma...

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar