SON DAKİKA

Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit’ten Siirt”te Ziyaret

Bu haber 14 Mart 2019 - 19:45 'de eklendi ve 57 views kez görüntülendi.

Haber Ali Şeran / Siirt

Yargıtay Birinci Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akarca Ve Beraberindeki Heyet, Vali Ali Fuat Atik’i Ziyaret Etti. Siirt’te Düzenlenen Birinci Tıp Zirvesine Katılan Yargıtay Birinci Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akarca, Hâkimler Savcılar Kurul Üyesi Alp Arslan, 14. Hukuk Dairesi Üyesi Hikmet Onat Ve Beraberlerindeki Heyet, Vali Ali Fuat Atik’i Ziyaret Ederek, Bir Süre Görüştü.Valilik Şeref Defterinin İmzalanmasının Ardından Misafirlerini Makamında Ağırlayan Vali Ali Fuat Atik, Yargıtay Birinci Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akarca Ve Tüm Misafirleri Siirt’te Görmekten Mutluluk Duyduklarını İfade Etti.

Vali Atik, Misafirlerine Siirt’in Huzur Ve Kardeşlik Kenti Olduğunu Belirtti.Yargıtay Birinci Başkanı İsmail Rüştü Cirit’te Yaptığı Konuşmada”Kültür Ve Medeniyet Şehri Siirt’e Olmaktan Duyduğu Memnuniyeti İfade Etti.Vali Atik, Konuşmaların Ardından Misafirlerine Ziyaret Anısına Türk Bayrağı İşlemeli Siirt Tiftik Battaniyesi Takdim Etti.

Siirt Valiliği Ziyaretlerini Tamamlayan Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit Daha Sonra Sırasıyla Siirt Adliye Sarayı, Siirt Barosu Ve Siirt Belediye Başkanlığını Ziyaret Etti.Başkan Cirit Ve Beraberindeki Heyet Daha Sonra Taş Başı (Rasıl Hacar)’Na Geçerek, Botan Vadisinin Eşsiz Doğa Güzelliğini İzledi.  Yetkililerden Bilgi Aldı. Tillo Seyir Terasında İncelemelerine Devam Eden Başkan Cirit Daha Sonra İlçedeki Tarihi Ve Kültürel Mekânları Gezdi.Başkan Cirit’in Ziyaretlerine, Siirt Ak Parti Milletvekilli Osman Ören, Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, Cumhuriyet Başsavcısı Yunus Fırat, Baro Başkanı Av. Nizam Dilek, İş Adamı Ethem Sancak Ve Diğer Yetkililer Katıldı.Kaynak Siirt Valiliği Basın Bürosu