SON DAKİKA

Yapı Sektörünün Buluşması Diyarbakır’da Başlıyor

Bu haber 12 Mart 2019 - 22:54 'de eklendi ve 63 views kez görüntülendi.

Haber Ali Şeran / Diyarbakır

2009 Yılından Bu Yana Ev Sahipliği Yaptığı 63 Fuarda İle Bölgenin Ve Ortadoğu’nun Ticaret Merkezi Olan Tüyap Diyarbakır Fuar Ve Kongre Merkezi’nde 2019 Yılı Fuarları, 14-17 Mart Tarihleri Arasında Gerçekleştirilecek Olan 9. Ortadoğu İnşaat Fuarı İle Başlayacak. Tüyap Fuarcılık Tarafından, T.C. Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır Ticaret Ve Sanayi Odası (Dtso), Diyarbakır Ticaret Borsası (Dtb), Diyarbakır Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Desob), Tmmob Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu, Tmmob İnşaat Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesi, Tmmob Mimarlar Odası Diyarbakır Şubesi, Tmmob Makina Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesi, Tmmob Elektrik Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesi Ve Kosgeb’in Desteği İle Düzenlenen 9. Ortadoğu İnşaat Fuarı 14-17 Mart 2019 Tarihleri Arasında Tüyap Diyarbakır Fuar Ve Kongre Merkezi’nde Düzenlenecektir.

Bölgenin Ticaret Merkezi Diyarbakır, Özellikle Son Yıllarda “Kentsel Dönüşüm Ve Modern Toplu Konut” Projeleri İle İnşaat Sektörü Ve Kentsel Yaşam Anlamında, Bölgenin Hızla Gelişen İllerinin Başında Yer Almaktadır. Bu Bağlamda, Altyapı, Üst Yapı Ve Çevre Düzenlemeleri İle İlgili Yatırımlarda, Her Geçen Gün Artış Olduğu Göze Çarpmaktadır, Dolayısıyla Bu Anlamda Sektör Açısından Önemli Bir Pazar Oluşmuştur. İşte Bu Noktada 9.Ortadoğu İnşaat Fuarı Bu Pazarlara Hitap Eden Önemli Bir Buluşma Olacak, Bu Sektörlere Yönelik Tüm İhtiyaçlara Cevap Verebilecek, İnşaat Sektörünün Gelişimine Ve Çağdaş Kentleşme Sürecine Olumlu Katkılar Sağlayacak Ürün Ve Hizmetlerin Tek Çatı Altında Sergileneceği Bir Platform Olacaktır.

85 Firma Ve Firma Temsilciliğinin İnşaat Malzemeleri, Yapı Teknolojileri, İş Ve İnşaat Makinelerine İlişkin Ürün Ve Hizmetlerini Geniş Bir Yelpazede Sergileyeceği Fuar Sektörün Nabzını Tutacak Ve Ortaya Çıkacak İş Hacmi İle Gerek İnşaat Sektörüne, Gerekse Bölge Ve Ülke Ekonomisine Katkı Sağlayarak, Bölge Yatırımlarının Gelişmesine De Katkı Sağlayacaktır. Fuar, Ülke Ekonomisinde Önemli Bir Paya Sahip Yapı Sektöründeki Tüm Yeniliklerin, Gelişmelerin Ve Ürünlerin Sergileneceği, Sektördeki Gelişme Ve Yeniliklerden Haberdar Olma, Sektör İçinde Durum Analizi Yapabilme, Müşterilerle Bir Araya Gelebilme, Bayilik Verme, Mevcut Bayilerle İlişkileri Geliştirme Gibi Birçok İmkanı Sunarken Mimar, Mühendis, Müteahhit, Kamu Kurumları Ve Yatırımcı Kuruluşlar İle Nihai Tüketicileri Ve Yurtdışından Iran, Irak, Mısır Ve Almanyadan Gelecek Alım Heyetlerini Katılımcı Firmalarla Buluşturacak Bir Organizasyon Olacaktır.

Ürün Lansmanları Ve Etkinliklerle Renklenecek Fuar Kapsamında,Ticaret Bakanlığı Koordinatörlüğünde Ve Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri ( Gaib) Genel Sekreterliği Organizatörlüğünde Mısır Ve Irak’dan Gelecek Olan Firma Yetkilileri İle B2b İkili İş Görüşmeleri,14 Mart Perşembe Saat 14.00’de Dicle Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Tarafından Doğal Taş Üretim Yöntemleri, 14 Mart Perşembe Saat 15:00’de Dicle Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Tarafından Yapılarda Teknoloji Kullanımı, 15 Mart Cuma Saat 15:00’de Tmmob Makine Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesi Tarafından Merkezi Isıtma Sistemi Ve Merkezi Soğutma Sistemi Avantajları,15 Mart Cuma Saat 15:00’de Tmmob Makine Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesi Tarafından Asansör Kazaları Ve Asansör Kontrollerinin Önemi,16 Mart Cumartesi Saat 14:00’de Dicle Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Tarafından Kuraklık Ve Diyarbakır’daki Su Kaynaklarının Potansiyeli,Konulu Panel Düzenlenecektir.Detaylı Bilgi İçin; Kosgeb- Küçük Ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme Ve Destekleme İdaresi Başkanlığı Tarafından Desteklenen, Girişin Ücretsiz Oldugu Ve 14 Mart 2019 Tarihinde Ziyarete Açılacak Olan Fuar 14-15-16 Mart Tarihlerinde 10:00-19:00, 17 Mart Tarihinde İse 10:00-18:00 Saatleri Arasında Ziyaret Edilebilecektir. Kaynak Tüyap Diyarbakır Fuar Ve Kongre Merkezi Basın Bürosu

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN