SON DAKİKA

Tarım Sektörünün Bölgedeki En Büyük Buluşması Diyarbakır’da

Bu haber 28 Mart 2019 - 23:00 'de eklendi ve 298 views kez görüntülendi.

Haber Ali Şeran / Diyarbakır

Diyarbakır 10.Tarım Hayvancılık Fuarı 2-6 Nisan 2019 Tarihleri Arasında Tüyap Diyarbakır Fuar Ve Kongre Merkezi’nde Gerçekleştirilecek.Diyarbakır Tarım Hayvancılık Fuarı 2019- 10. Ortadoğu Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk Ve Süt Endüstrisi Fuarı,  Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım Anonim Şirketi Ve Türk Tarım Alet Ve Makinaları İmalatçıları Birliği (Tarmakbir) İşbirliği İle T.C. Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (Tzob), T.C. Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır Ticaret Ve Sanayi Odası, Karacadağ Kalkınma Ajansı, Diyarbakır Ticaret Borsası, Diyarbakır Gıda, Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Diyarbakır Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği Ve Kosgeb’in Değerli Destekleri Alınarak 2-6 Nisan 2019 Tarihleri Arasında  Tüyap Diyarbakır Fuar Merkezi’nde Gerçekleştirilecektir.

Tarımsal Mekanizasyon Ve Teknolojileri, Hayvansal Üretim Makineleri, Sera Teknolojileri, Su Ve Sulama Teknolojileri, Gübreler, Zirai İlaçlar, Tohum-Fide-Fidan Ve Bahçecilik İlgili Teknolojiler, Ekolojik Tarım, Agro Bilişim, Hayvan Sağlığı Ve Veterinerlik Hizmetleri-İlaçları-Ekipmanları Konularında Faaliyet Gösteren Sektörün Lider Firmalarının Katılımıyla Bu Sene 10.Kez Düzenlenecek Olan Diyarbakır Tarım Hayvancılık Fuarı, Tarım Sektöründeki Devlet Hibelerinin, Teşviklerinin Ön Plana Çıktığı Bu Dönemde Diyarbakır Ve Bölge Ekonomisi İçin Önemli Bir Misyon Üstlenmiştir.4 Salon İle Yarı Açık Sergileme Alanında 115 Firma Ve Firma Temsilciliğinin Katılımıyla Açılacak Olan Fuarımızın Çiftçilerimizin Teknolojiyi Yakından İzlemesi, Takip Etmesi, Bu Teknolojiyi Satın Alarak, Toprağı Verimli Tekniklerle İşlemesi, Bu Bölgenin Bereketli Topraklarından, Ülkemiz Tarım Sektörüne Katma Değer Yaratacak Ve Ülkenin Can Damarı Gap Projesine De Olumlu Katkılar Sağlayacağı Kaçınılmazdır.

2018 Yılında 114,300 İlgili Tarafından Ziyaret Edilen Ve Bu Sene Fuar İle İlgili Yapılan Yurtiçi Ve Yurtdışı Tanıtımlar Neticesinde, Bu Sene Bu Rakamın Üstünde Ziyaretçinin Gelmesi Öngörülmekte Olup, Yerli Ve Yabancı İş Adamlarının Profesyonel Anlamda Katılımcılar İle Bağlantılar Kurması Sağlanarak, Bölge Ticaretine Katkıda Bulunulacaktır. Bölgenin Beklenen Buluşması Haline Gelen Diyarbakır Tarım Hayvancılık Fuarı, Diyarbakır Başta Olmak Üzere Doğu Ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerindeki Tüm İllerin Çiftçisine, Hayvancılık İle Uğrasan Profesyonellere, Akademisyenlere Ve Sektör İlgililerine Gelişmeleri Topluca Göstermesi Açısından Büyük Önem  Taşımakta Olup, Tarım Hayvancılık Konusunda Bölge Yatırımlarına Da Işık Tutacaktır.Bu Bağlamda, Başta Diyarbakır Ve İlçeleri Olmak Üzere, Şanlıurfa, Gaziantep, Adıyaman, Mardin, Batman, Elazığ, Malatya, Van, Bingöl, Bitlis, Kilis, Şırnak, Erzincan, Siirt, Muş İllerinden Mazot Desteği Tarafımızdan Sağlanarak 500’e Yakın Otobüs İle Çiftçilerimizin Sektördeki Yenilikleri, Teknolojideki Gelişmeleri Takip Etmelerine Ve Verimli Tekniklerle Üretim Yapılmasına Fuarımız Vesilesi İle İmkân Sağlanmış Olacaktır.

Fuar Kapsamında 2 Nisan Salı Günü Saat Açılış Törenini Takiben Düzenlenecek Olan Malak Güzellik Yarışması İle Ziyaretçilerin Hoşça Vakit Geçirmeleri Sağlanacaktır. Kosgeb Tarafından Desteklenen Ve 2 Nisan 2019- Salı Tarihinde Ziyarete Açılacak  Olan Diyarbakır Tarım Hayvancılık Fuarı’na Giriş Ücretsiz Olup 2-3-4-5 Nisan Tarihlerinde 09:30 – 18:00; 6 Nisan- Cumartesi Tarihinde İse 09:30 – 17:00 Saatleri Arasında Ziyaret Edilebilecektir. Kaynak Ali Şeran Diyarbakır

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN