SON DAKİKA

Sunexpress Diyarbakırlı Çocukların Hayallerini Gerçekleştiriyor

Bu haber 26 Nisan 2019 - 10:00 'de eklendi ve 246 views kez görüntülendi.

Haber Ali Şeran İstanbul

Türk Hava Yolları İle Lufthansa’nın Ortak Kuruluşu Sunexpress,Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi ‘Funexpress’ Kapsamında Diyarbakır’ın 17 İlçesindeki Okullarda 6. Ve 7. Sınıf Öğrencileri Arasında ‘Benim Tatilim’ Temalı Resim Yarışması Düzenliyor. Seçilen Eserlerin Sahibi Çocuklar, Sunexpress İle Dört Günlük Antalya Gezisine Katılacak.

Tatil Hava Yolu Sunexpress, 2019 Yılında Başlattığı Sürdürülebilir Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi ‘Funexpress’ Kapsamında Sunexpress’in Uçuşu Olan Kentlerde Çocuklara Hem Eğitici Hem Eğlendirici Bir Deneyim Yaşatarak Onların Ufuklarını Açmayı;Araştıran Topluma ve Çevreye Karşı Duyarlı Bireyler Olma Yolunda Onlara İlham Vermeyi Amaçlıyor.Mayıs Ayında Diyarbakır’da Başlatılacak Proje,GAP Bölge Kalkınma İdaresi  ve Diyarbakır İl Milli Eğtiim Müdürlüğü İşbirliği İle Yürütülüyor.

Diyarbakır’ın 17 İlçesindeki Okullarda 6.ve7.Sınıf Öğrencileri Arasında Düzenlenecek Resim Yarışması Sonunda Seçilen 17 Eserin Sahipleri, Öğretmenleri İle Birlikte Sunexpress Tarafından Antalya’da Dört Gün Süresince Ağırlanacak ve Hayal Ettikleri Tatile Sahip Olacaklar.Gezi Süresince Öğrenciler İçin Hazırlanan Hem Eğitici Hem Eğlendirici Aktivitelerin Yanı Sıra Çocuklar, Sunexpress İle Antalya’ya Varışlarında Pilotlar Ve Kabin Ekipleri İle Uçağı Ve Kokpiti Yakından Gezme Ve Uçak İle İlgili Bilgi Edinme İmkanına Sahip Olacaklar.

Sunexpress Kurumsal İlişkiler ve PR Müdürü Serdar Alyamaç, “Sunexpress Gibi Sosyal Sorumluluk Projelerine Daima Önem Vermiş Bir Kurum Olarak Çocukların Gelişimi Bizim Her Zaman Öncelikli Konumuzdur. Önceki Yıllarda Da Bu Kapsamda Pek Çok Proje Gerçekleştirdik. Bu Yıl Başlattığımız Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programımız ‘Funexpress’ Kapsamında Projenin İlk Ayağı Olarak Diyarbakır’ı Seçtik. GAP Bölge Kalkınma İdaresi Ve Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Destekleri İle Yürüttüğümüz Proje Kapsamında 17 Öğrencimize Sunexpress İle Uçma Deneyimini Yaşatmayı,Dört Gün Süresince Onlar İçin Özel Olarak Hazırladığımız Eğitici ve Öğretici Aktiviteler İle Öğrencilerimize Karne Öncesi Keyifli Bir Tatil Yaşatmayı Arzu Ediyoruz” Dedi. Ayrıntılı Bilgi İçin: Tel: 0212 2137204

Kaynak Ali Şeran / İstanbul