SON DAKİKA

Soylu’dan Diyarbakır’da Çevik Kuvvet’e Ziyaret.

Bu haber 02 Mart 2019 - 19:59 'de eklendi ve 66 views kez görüntülendi.

Haber Ali Şeran Diyarbakır

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu seçim çalışmaları kapsamında geldiği Diyarbakır’da Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünü ziyaret etti.İl Valisi Hasan Basri Güzeloğlu Ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumali Atilla İle Birlikte Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünü Ziyaret Ederek Emniyet Personeli İle Bir Araya Geldi.

Ziyarette Bakan Soylu Ve Vali Güzeloğlu’nun Yanı Sıra;Dr.M. Mehdi Eker,AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri,Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Halis Zafer Koç, Avukat Halil İbrahim Şeran, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Muhsin Eryılmaz,İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, Kurum Müdürleri Ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü Personeli Yer Aldı.

Programda Okunan Dualarla Birlikte Kurban Kesimi Gerçekleşti. Kurban Kesiminin Ardından Bakan Soylu Polislerle Bir Araya Geldi. Yaklaşık 2 Bin Polise Seslenen İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu Şunları Söyledi; “Şehirde Eşkıyayla Mücadele Etmekte, Asayişi Ve Huzuru Temin Edebilmek İçin Büyük Bir Caba Sarf Etmekte, Dağları da Zindan Etmektedir. Bugün Diyarbakır’da Huzur Var, Bu Huzurun En Büyük Teminini Sizler Ortaya Koyuyorsunuz. İnsanların Yüzü Gülüyor, Ben İnsanların Yüzüne Bakınca Anlarım. Sorduğum Zaman Huzur Var Mı Diye Herkes Huzur Var Diyor. Allah’a Hamd Olsun Bunları Sizler Sağladınız. Bazılarınız Ailelerinizle Berabersiniz, Bazılarınız Da Değilsiniz. Anne Ve Babalarınızı Özlüyorsunuz. Bazılarınızın Çocukları Burada Bazılarınızın Değil, Bazılarınız Evlenmeye Fırsat Bulamadınız, Bazılarınızda Evli. Sizin De Bir Hayatınız Olduğunu Ve Bu Hayatınızın Bizim İçin Çok Kıymetli Olduğunuzu Bilmenizi İstiyorum. Bunu Rahatlatmak İçin Elimizden Gelen Her Şeyi Yapıyoruz. Yıllardır Ülkemize Oynanan Bu Oyunlara Hep Birlikte Büyük Bir Dur Demenin Zamanıdır, Bunu Birlikte Yapacağız. Çünkü Bu Coğrafya Bizden Sonra Gelecek Nesillerimizin Çok Daha Rahat Yaşayabileceği Bizim İddialarımızı Bütün Dünyaya Taşıyabileceği Bir Coğrafya Olmalıdır. Diyarbakır Güzel Bir Şehirdir Ama Bu Şehri Örgütü Kendi Hanesine Kazandırmak İçin Her Türlü Kalleşliği, Ahlaksızlığı Ve Her Türlü Fitneyi Ortaya Koymaktadır” Dedi.

Türk Polisinin Üzerine Düştüğü Her Meseleyi Başarabilecek Bir Kabiliyete Sahip Olduğunu Söyleyen Bakan Soylu, Hala Kaseti Başa Sarmak İsteyenlerin Olduğunu Dile Getirerek; “Diyarbakır’da Birileri İdeolojik Eksen Üzerinden Buraları Kendi Parkı, Kendi Bahçesi Zannederken, Buradaki Büyük Bir Medeniyetin Ev Sahibinin Olduğunu Siz Onlara Gösterdiniz. Burada 35 Tane Çakala Pabuç Bırakmadınız. Hala Kaseti Başa Sarmak İsteyenler Var. Vatandaşımıza Da Devletin Göstereceği Şefkati, Merhameti Ve Devletin Göstermesi Gerekli Olduğu Saygıyı En Üst Seviyede Gösterdiniz Ve Göstermeye De Devam Ediyorsunuz. Bunu Çok İyi Ayırttınız. Kime Nasıl Davranılacağını, Hukukun İçerisinden Çıkmadan Bu Meselenin Nasıl Çözüleceğini Çok İyi Ayırttınız. Örgütü Bir Taraftan Bunlarla, Bu İdeolojik Sapkınlıklarıyla Bu İşleri Yürütmeye Çalışırken, Diğer Taraftan Özellikle Uyuşturucu Başka Şeyler Yürütmeye Çalışmaktadır” Diye Konuştu.Kaynak Diyarbakır Valiliği Basın Bürosu