SON DAKİKA

Şehit Yakınları ve Gazilere Övünç Madalyası

Bu haber 07 Mayıs 2019 - 14:05 'de eklendi ve 119 views kez görüntülendi.

Haber Ali Şeran / Antalya 

Vali Münir Karaloğlu Devlet Övünç Madalyası ve Tevcih Töreni’nde Şehit Yakınları ve Gazilerle Bir Araya Geldi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Tarafından Tevcih Edilen Devlet Övünç Madalyalarını Şehit Yakınları ve Gazilere Tevdi Eden Vali Münir Karaloğlu,“Bu Madalyaları Gururla Göğsünüzde Taşıyın.Sizin Eşleriniz, Yakınlarınız Bu Toprakları Vatan Kılmak İçin Göğsünü Siper Etti.Canlarını Ve Kanlarını Feda Ettiler.Onun İçin Her Biriniz Bizim İçin Çok Değerli ve Kıymetlisiniz.Biz Devlet Olarak,Millet Olarak Sizleri Baş Tacı Yapmaya Devam Edeceğiz” Dedi.

Vatan Sevgisi İmandandır

Şehitlik ve Gazilik Makamının İnanç, Kültür ve Geleneklerimizde Önemli Bir Yer Tuttuğuna Değinen Vali Karaloğlu, “Bizim Kadar Şehitliği ve Gaziliği Yücelten Başka Bir Millet Yoktur.Biz Hem Vatanı Sevmeyi Hem de Vatanı Korumayı İmanın Esaslarından Sayarız.‘Hubbul Vatan Minel İman’ Vatan Sevgisi İmandandır Deriz.Bizim İçin Vatanı Sevmek, Vatana Hizmet Etmek,Vatanı Savunmak İmanın Esaslarındandır.Kur’an-I Kerim’de Allah’ın Peygamberlikten Sonra En Çok Övdüğü Makam Şehadet Makamıdır.Bakara Suresi 154. Ayeti Kerimesin De ‘Allah Yolunda Öldürülenlere Ölüler Demeyiniz. Zira Onlar Diridir Ama Siz Farkında Değilsiniz’ Buyurmaktadır. Allah Yolunda Öldürülenlere Ölü Bile Denilmesini İstenmeyen Bir İnancın, Bir Dinin, Bir Kültürün Varisleriyiz” Şeklinde Konuştu.

Bu Toprakları Vatan Tutmakta Vatan Kılmakta Kolay Değil

Türk Topraklarının Bin Yıldır Şehit Kanlarıyla Sulanarak Vatan Kılındığını Vurgulayan Vali Münir Karaloğlu,“Bu Toprakları Vatan Tutmakta,Vatan Kılmakta Kolay Değil.Dün de, Bugün de,Yarın da Gerektiğinde Bu Topraklar İçin Her Türk Evladı Şehit Olmaya Hazırdır.Mücadele Edip Gazi Olmaya da Hazırdır” İfadelerini Kullandı.Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Şehit Yakınları ve Gazilerle İlgili Pek Çok Sorunu Çözdüğünü Belirten Vali Münir Karaloğlu, Şehit Yakınları ve Gazileri Yalnız Bırakmadıklarını ve Bırakmayacaklarını İfade Etti.Vali Karaloğlu’nun Konuşmasının Ardından Şehit ve Gazi Yakınlarına Devlet Övünç Madalyaları Takdim Etti.Kaynak Antalya Valiliği Basın Bürosu