SON DAKİKA

Olumsuz Hava Koşulları Şırnak’ta Elektrik Şebekesini Vurdu

Bu haber 22 Nisan 2019 - 13:43 'de eklendi ve 156 views kez görüntülendi.

Haber Ali Şeran / Şırnak

Şırnak’ta Olumsuz Hava Koşulları Elektrik Şebekesinde Arızalara Yol Açınca Bir Çok Yerleşim Birimi Enerjisiz Kaldı. İdil İlçesinde Fırtına Sırasında Oluşan Hortum Bir Elektrik Direğinin Devrilmesine, Onlarca Noktada İse İletkenlerin Kopmasına Neden Oldu. Dicle Elektrik Ekipleri, Oluşan Arızaları Gidermek İçin Geniş Çaplı Bir Çalışma Başlattı.

Güneydoğu Bölgesinde Bir Süredir Etkili Olan Olumsuz Hava Koşulları Şırnak’ta Hortum Oluşmasına Neden Oldu. Yağmurla Birlikte Başlayan Fırtına Kısa Süre Sonra İdil İlçesi Kırsalında Hortuma Neden Oldu. Köylüler Tarafından Cep Telefonları İle Kaydedilen Hortum, Geçtiği Yerlerde Ağaçları Ve Elektrik Direklerini Devirdi, Onlarca Noktada İse Elektrik Tellerinin Kopmasına Neden Oldu. Bu Nedenle İdil İlçesine Bağlı 15 Köyde Elektrikler Kesildi.

Silopi’de De Arıza Yaşandı Olumsuz Hava Koşulları Şırnak’ın Silopi İlçesinde de Hayatı Olumsuz Yönde Etkiledi. Silopi’de de Enerji Nakil Hatlarında Fırtınanın Etkisi İle Yaşanan Arızalar, Bini Açkın Abonenin Enerji Aldığı 40 Trafo Bölgesinde Etkili Oldu.

Onarım İçin Çalışma Başlatıldı İdil Ve Silopi’de Yaşanan Elektrik Kesintilerinin Bir An Sona Erebilmesi İçin Dicle Elektrik Şırnak İl Müdürlüğü Ekipleri Harekete Geçti.Hasar Tespit Çalışması Yapan Ekipler,Hava Koşullarının Elvermesi Durumunda Bu Gün Ve Yarın Devrilen Elektrik Direkleri İle Kopan İletkenleri Yenileyecekler. Onarım Çalışmaları Gece de Sabaha Kadar Devam Edecek. Kaynak Dicle Elektirik Basın Bürosu