SON DAKİKA

Merhum Hacı Haydar Şeran’ın Oğullarından Takdire Şayan Davranış

Bu haber 21 Şubat 2019 - 10:42 'de eklendi ve 233 views kez görüntülendi.

Haber Süleyman Karaarslan Diyarbakır

Diyarbakır’ın Tanınan ve Sevilen Simalarından,Çalışkanlığı,Dürüstlüğü ve Hayır Severliği İle Takdir Edilen Merhum Hacı Haydar Şeran Adına Yapılan Hayrat Çeşmesi,Büyük Takdir Topladı.Yaşadığı Müspet Hayatı İle Bir Çok İnsana Örnek Teşkil Etmiş,Sayısız İnsan Yetiştirmiş,Gayreti,Çalışkanlığı ve Azmiyle,Herkesin Haklı Takdirine Mazhar Olan, Merhum Hacı Haydar Şeran’ın Çocukları Tarafından Mardinkapı Mezarlığında Yapılan Hayrat Çeşmesi Tamamlanarak,Hizmete Sunuldu.

Medfun Bulunduğu Mardinkapı Mezarlığı Yapılan 3 Çeşmeli,Mermerden İnşa Edilen Hayrat Çeşmesi Vatandaşların Büyük Takdirini Topladı.Daha Önce Harabe ve Yıkık Durumda Olan ve Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Mezarlıklar Müdürlüğü Tarafından Yıkılan Yere,Hayrat Çeşmesi Yaptıran Şeran Ailesinin Bu Jesti,Büyük Memnuniyetle Karşılandı.

‘Vatandaşlar: Emeği Geçenlere Duacıyız’

Açıklamalarda Bulunan Merhum Hacı Haydar Şeran’ın Oğlu Savaş ve Fotoğraf Muhabiri Gazeteci Ali Şeran, Şunları Söyledi:‘Daha Önce Yıkık,Dökük Bir Durumda Olan Harabe Yapının Yıkılması Talebiyle,Büyükşehir Belediyemiz Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Mezarlıklar Müdürlüğüne Yazılı Müracaatta Bulunmuştuk.Allah;Razı Olsun Talebimiz Kabul Edildi ve Harabe Durumundaki Yapı Yıkıldı.Bizler de Şeran Ailesi Olarak,Daha Önce Taahhütte Bulunduğumuz Üzere,Bu Noktaya Bir Hayrat Çeşmesi İnşa Ettik. Bildiğiniz Gibi,Mardinkapı Mezarlığında Bir Çok Vatandaşımızın Mezarı Var.Mezarlığa Gelerek Medfun Bulunan Yakınlarını Ziyaret Eden Vatandaşlarımız,Hayrat Çeşmesi’ni Görünce Bir Hayli Memnun Kaldılar.

Herkes,İnşa Ettiğimiz Hayrat Çeşmesi’nen Vefat Eden Yakınlarının Mezarlarına Su Götürerek,Bizlere Dualar Ettiler. Aldığımız Dualar Bizim İçin Paha Biçilmez Birer Servettir.3 Çeşmeli,Mermerden Yapılma Hayrat Çeşmemizi,Merhum Babamız,Ailemizin Değerli Büyüğü, Hacı Haydar Şeran Anısına İnşa Ettik.Ruhu Şad Olsun.Bu Vesileyle Kendisine ve Ebediyete İntikal Etmiş Bütün Medfunlarımıza, Cenab-I Allah’tan Rahmet ve Mağfiret Niyaz Ediyoruz’. Kaynak Süleyman Karaarslan Diyarbakır