Reklamı Geç
Sosyal Medyamız
Diyarbakır
DOLAR18.6434
EURO19.2745
ALTIN1049.3
Fatma Su

Fatma Su

Mail: [email protected]

Renklerden İbaretmiş Hayat

Renklerden İbaretmiş Hayat

Fatma Su // Balıkesir 21.05.2022
Haberdiyarbakir.Org
// Columnist 
İletişim haberdiyarbakir.org@msn.com

Siyah beyaz televizyonlara yetişemedim ben . Kendimi bildim bileli renkli bir hayatın içindeyim. Ancak hiçbir zaman toz pembe olamadı. Gerçekçi bir insan oluşumun yan etkilerini görüyorum elbette. Toz pembeyi göremesem de pembesiz bırakmadım kendimi hiç.  Yaklaşık 3 yıl mavi rengin bağımlısıydım. Hayatıma mavi gözlü bir dostu çektim. Mavilikte kalıcılık gördüm. Dostum lise 1'den beri aynı mavi gözlerle karşımda. Ancak durağanlığı da gördüm. Mavide sakinlik, sessizlik, huzur hakim. Aradığım enerji mavinin pasif kollarının arasında değildi. Vazgeçtim. Sarının enerjisine bıraktım kendimi.  Şimdilerde sarısızlığa gelemem. Bir bayan dediğin pembe sever kırmızı sever ben nasıl sarıya bağımlı oldum bilemiyorum. Yaz insanı da değilim oysaki. 2020 yılında çizimlerimde en çok sarı rengini kullanmışım. Konu çizimlere gelmişken kara kalemi hiç sevmem. Tüm sıkıntılar üstüme üstüme gelir o sırada. Demem o ki renksizlik fobim var benim. Elimde olsa fırçam ve boyalarımla gezerdim dünyayı. Beğenmediğim her hayata fırça atardım. Yeni bir renk katardım. Belki o zaman hayatıma yeni bir rengi alabilirdim.

Renksizlik ve ben bir arada uzun süre duramaz. Hayatım gözümün önünden film şeridi gibi geçtiği zaman toplamda 5-6 sahne siyah-beyaz olarak canlanıyor. Her defasında gözlerimi sıkıca kapatıp o günlere geri dönüp renklendirmeye çalıştım yapabildiğim kadar. Yine de korkmadım geriye bakmaktan, o ânı tekrar tekrar canlandırmaktan. Sizlerin de var mı dönmekten korktuğunuz bir geçmişiniz? Bazen iyi ki bizlere unutmak bahsedilmiş diyorum. Her neyse, geçmişe defalarca dönüp dönüp tamir etme meselesinin yormaya başlaması üzerine bu günümü de ayriyeten renklendirmeye başladım. Son bir yıldır hayatım turuncu renginin derinliklerinde yüzüyor. Koltuklarım, abajürüm, günlüğüm, kahve fincanım turuncu. Hatta geçenlerde turuncu masa örtüsü bile  aldım. Saklamaya çalıştığım tüm çirkin günlerin üzerini örtüyor. Turuncunun enerjisi iyi geldi . Siz hangi renkle örtüyorsunuz kara yanınızı.

Sosyal Medyamız

Makale Yorumları

  • Kadriye22-06-2022 10:18

    Gökkuşağı Gibisin Fatma Heybende Birçok Rengin Var Girdiğin Zaman Birinin Hayatına Bütün Renklerinle Beliriveriyorsun Ama Evet En Çok Turuncusun Enerjinle Hayat Dolusun Ve Girdiğin Hayata Da Bulaşıyor Renklerin ?

Yorum Yazın

Sosyal Medyamız
Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar