Reklamı Geç
Her Damlası Rahmet
Diyarbakır
DOLAR13.5407
EURO15.4726
ALTIN790.07
Ali Şeran // War And Photo Reporter

Ali Şeran // War And Photo Reporter

Mail: [email protected]

Her Damlası Rahmet

Mucize Doktor Bülent Çelik Anısına

Mucize Doktor Bülent Çelik Anısına

Merhabalar, sevgili okurlar. Sizinle zaman zaman bu köşede bir araya gelerek, hem dertleşmek, hem ortak sorunlarımızı dile getirerek, çözüm yolları konusunda fikir alışverişinde bulunuyoruz. Kimi zaman Bölgemiz veya ülkemiz genelinde yaşanan sorunları dile getirerek, sizlerle istişarelerde bulunuyor, kendi fikirlerimi ve bugüne kadar edindiğim deneyimleri sizlerle paylaşıyorum.

Fakat bu kez, size kendi hayatımdan özel bir konudan, daha doğrusu, çok iyi bir insandan söz etmek istiyorum. Kuşkusuz, hepimizin hayatında, özel yerleri olan, bizlere ve topluma yaptıkları iyilikler ve güzellikler ile hep olumlu anılan, gıyabında söz edildiğinde hayırla yad edilen insanlar vardır.Bu yazımda, ben de sizlere, hem benim hem de ailem için özel bir yeri olan, meslek hayatı boyunca hep insanlara yardım için çabalamış bir insan: Mucize Doktor Bülent Çelik. Doğumumdan, gençlik yıllarıma kadar, yaptığı iyilikler, benim için harcadığı emekler, içtenliği ve mesleğine olan sevgisi gerçekten takdire değer.

Sadece benim için değil, mesleki anlamda tüm hastaları için elinden gelen gayreti gösteren, iyilik timsali bu insana, vatandaşlar 1980 Yıllardan Vefatına Kadar ‘Mucize Doktor’ veya Doktor Bülent diye hitap ederlerdi. Bu ünvanı da hak eden biriydi. Çünkü mesleğini severek yapan, hastaları için mesai kavramı gözetmeksizin çaba sarf eden, bu güzel insanı, bu vesileyle köşemde yazmak ve en kalbi duygularımı sizlerle paylaşmak istedim.

Önceki gün 40 yıl aradan sonra umutla kavuşmayı beklediğim ailesi beni araştırıp buldular kıymetli eşi ve çocukları,büromuza ziyarete gelmişlerdi. Öyle memnun olduk ki anlatamam. Merhum hocamızı rahmetle andık.Kabrine ziyarete gittik Onunla ilgili güzel anları, yaptığı hayırlı çalışmaları bir kez daha konuştuk. Geçmişten Geleceğe Hatıralarımızı tazeledik. Ne mutlu bizlere ki, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, böyle güzel insanların da oluşu ve hayatımıza pozitif dokunuşlar yapıyor olmaları. Bu duygu ve düşüncelerle, merhum hocamız ve ebediyete intikal eden, tüm yakınlarımız, dost ve akrabalarımız ile, hayatımızda güzel anılar bırakarak ebediyete intikal eden bütün kalender insanlara, bir kez daha Yüce Rabbim’den, rahmet ve merhamet niyaz ediyoruz. ‘Mucize Doktor’ veya “”Doktor Bülent”” Seni ve Aileni Seviyoruz.  (12.10.2021)

Ali Şeran // War And Photo Reporter
Haberdiyarbakir.Org Haber Ajansı

İletişimhaberdiyarbakir.org@msn.com

Doktor Bülent Çelik

Yorum Yazın

Her Damlası Rahmet
Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar